Wiadomości z Katowic

Katowicka drogówka zatrzymała ciężarówkę przewożącą nielegalne odpady

  • Dodano: 2019-09-06 09:15

Policjanci katowickiej drogówki zatrzymali samochód przewożący nielegalne śmieci.

Kierujący samochodem pomocy drogowej przewoził bez zezwolenia pojemniki ze stałą i ciekłą substancją o intensywnej woni. Ponadto ładunek był źle zabezpieczony i niezgodny ze zleceniem przewozowym.

Czynności w sprawie trwają

Zdjęcie kolorowe: samochód ciężarowy marki Renault Premium przystosowany do świadczenia usług w zakresie pomocy drogowej, który przewoził 12 pojemników typu mauser z nielegalnymi odpadami

Policjanci katowickiej drogówki na ul. Monte Cassino zatrzymali samochód przewożący nielegalne odpady. 35-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Renault Premium przystosowanym do świadczenia usług pomocy drogowej, przewoził w 12 pojemnikach typu mauser stałą i ciekłą substancję o intensywnej woni.

Pojemniki były od góry wycięte i zabezpieczone jedynie folią stretchową, a zawory spustowe były uszkodzone i nieszczelne, przez co zawartość zbiorników wylewała się na pojazd i jezdnię. Ponadto pojemniki były zamocowane uszkodzonymi pasami transportowymi, które nie posiadały etykiet homologacyjnych, a klamry były skorodowane. W trakcie czynności policjanci ustalili, że firma wykonująca transport odpadów nie posiada wymaganego wpisu do rejestru, a przewożone substancje nie są zgodne ze zleceniem. Na miejsce zostali wezwani inspektorzy Inspektoratu Transportu Drogowego oraz funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, którym przekazano samochód z ładunkiem. Czynności w sprawie trwają.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Katarzyna Matera

    Milice ul. Majatkowa gm. Pawłowiczki nielegalne składowisko odpadów, gościu odgradza się 4 m płotem żeby nie było widać, coraz więcej transportow

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.