Wiadomości z Katowic

Katowicki KZGM zrealizuje inwestycję w Ligocie

  • Dodano: 2023-05-31 06:45, aktualizacja: 2023-05-31 07:05

Rozpoczyna się modernizacja osiedlowych dróg wewnętrznych w Katowicach-Ligocie.

Inwestycja dotyczy infrastruktury w rejonie budynków zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, przy ul Świdnickiej, Słupskiej i Zielonogórskiej.

Prace potrwają pół roku, a ich wartość to ponad 1,9 mln zł.

Priorytetem dla realizowanych przez miasto zadań jest podnoszenie jakości życia mieszkańców. Z jednej strony robimy to przez duże inwestycje, takie jak budowa czterech nowych parków, układów komunikacyjnych i dróg rowerowych, z drugiej natomiast to także mniejsze inwestycje ważne dla lokalnej społeczności. W ramach prac prowadzonych w Ligocie remont przejdą ścieżki spacerowe, a także powstaną miejsca rekreacji w otoczeniu zieleni – mówi  Marcin Krupa, prezydent Katowic. W ramach inwestycji zostaną zrealizowane nasadzenia, będą to krzewy takich gatunków jak tawuła, lilak, dereń, berberys, rozchodnik, przywrotnik, liliowiec i funkia, a ponadto w ramach prac wykonawca stworzy miejsca do wypoczynku z nowymi ławkami. Inwestycja to także remont dróg wewnętrznych w rejonie budynków przy ul. Świdnickiej 15-25, ul. Zielonogórskiej 16a-16c oraz ul. Słupskiej 15.

W ramach przeprowadzanej inwestycji powstanie 11 nowych miejsc postojowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja obejmuje również inne prace, dzięki którym efekty odczują wszyscy mieszkańcy. Zyskają też użytkownicy samochodów – dobra jakość ulic nie będzie wpływać negatywnie na pojazdy, a kierowcy będą mogli poruszać się bardziej komfortowo – wyjaśnia Marcin Gawlik, Dyrektor Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach.

Przy okazji planowanego remontu dróg wewnętrznych, w ramach inwestycji, zostanie także przeprowadzana przebudowa wyeksploatowanej i uszkodzonej kanalizacji deszczowej. W ramach przeprowadzonego przetargu wpłynęły trzy oferty na kwoty od ponad 1,9 mln zł do przeszło 2,2 mln zł. Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach podpisał umowę z firmą NOVUM STONE EXPERT Spółka z o.o., która złożyła najkorzystniejszą ofertę.

Prace rozpoczną się 31 maja i zakończą się do 8 listopada

Oprócz inwestycji dotyczącej osiedla w Katowicach-Ligocie, KZGM przygotowuje się także do prac w Janowie-Nikiszowcu. Trwa właśnie postępowanie przetargowe na budowę zjazdu oraz drogi wewnętrznej przy ul. Oswobodzenia 53a. Inwestycja zakłada zagospodarowanie terenu – powstaną trzy nowe miejsca postojowe, przestrzeń na odpady oraz ciąg pieszy ułatwiający dojście do budynku. Całość uzupełnią nasadzenia zieleni. Termin otwarcia ofert to 7 czerwca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również