Wiadomości z Katowic

Kierowcy, noga z gazu! Dziś katowicka drogówka prowadzi działania "Prędkość"

  • Dodano: 2020-06-19 08:30, aktualizacja: 2020-06-19 08:34

Dzisiaj katowiccy policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.


Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Katowiccy policjanci patrolujący drogi stolicy województwa śląskiego, zauważają w codziennej służbie, że przekraczanie prędkości jest najczęstszym popełnianym wykroczeniem w ruchu drogowym. W akcji policjanci wykorzystują radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone również w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, dostosowywali prędkość do warunków panujących na drodze, także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Dzisiejsze działania potrwają do godz. 22.00.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.