Wiadomości z Katowic

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne 2019 coraz bliżej!

  • Dodano: 2019-07-26 09:45

Tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia wielkiego święta kolarskiego jakim będzie 76. Tour de Pologne UCI World Tour.

Wyścig wyruszy w Polskę 3 sierpnia z Krakowa, a wraz z nim po raz kolejny przejedzie Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, młodszy brat naszego narodowego Touru!

To największe w Polsce kolarskie wydarzenia dla dzieci towarzyszy nam już od ponad 10 lat, a liczba jego uczestników stale rośnie. Wciąż trwają zapisy na  https://www.rejestracja.langteam.com.pl/ - serdecznie zachęcamy tych, którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić.

Dla najmłodszych kolarzy zostanie zorganizowana Parada, która odbędzie się przed każdą edycją Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Udział w niej mogą wziąć dzieci w wieku 7-12 lat. Warto podkreślić, że każde dziecko biorące udział w Paradzie otrzyma pakiet startowy złożony z worka sportowego, koszulki oraz bidonu kolarskiego, a po przekroczeniu linii mety zostanie nagrodzone unikatowym medalem oraz dyplomem!

Zaraz po Paradzie zostanie rozegrany Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, w którym mogą wystartować: Żacy - chłopcy i dziewczynki 11-12 lat, roczniki 2008-2007 oraz Młodzicy - chłopcy i dziewczynki 13-14 lat, roczniki 2006-2005.

Nagrody na każdym etapie otrzymują zdobywcy trzech pierwszych miejsc w podziale na żak (chłopcy i dziewczynki) i młodzik(chłopcy i dziewczynki) w indywidualnej klasyfikacji etapowej. Natomiast nagrody klasyfikacji generalnej zostaną wręczone podczas finałowego etapu Tour de Pologne w Bukowinie Tatrzańskiej w dniu 9 sierpnia 2019 r.

Przypomnijmy, że w pięciu przypadkach zawody odbywać się będą przed przyjazdem kolarzy na metę etapów i raz przed startem (w Jaworznie) etapu 76. Tour de Pologne UCI World Tour.

Drugi etap tegorocznej edycji odbędzie się 4 sierpnia w Katowicach:

Parada Kinder+Sport Mini Tour de Pologne

  • 10:30 - 13:30 – Zbiórka uczestników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne, potwierdzenie startu, przedstawienie komisji sędziowskiej oryginału pozwolenia na start, pobranie numerów: Katowice, al. Korfantego, przy mecie
  • 13:40 – Zbiórka uczestników na starcie Kinder+Sport Mini Tour de Pologne: Katowice, al. Korfantego
  • 13:50 – Start ostry Kinder+Sport Mini Tour de Pologne - 1 runda x 3,1 km: Katowice, al. Korfantego
  • 14:35 – Przyjazd na metę uczestników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne: Katowice, al. Korfantego

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup

  • 10:30 - 13:30 – Zbiórka zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, potwierdzenie startu, pobranie numerów: Katowice, al. Korfantego
  • 14:35 – Zbiórka zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup na starcie: Katowice, al. Korfantego
  • 14:45 – Start ostry Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup – Kat. Młodzik 6 rund x 3,1 km, Kat. Żak 5 rund x 3,1 km: Katowice, al. Korfantego
  • 16:00 – Przyjazd na metę zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup: Katowice, al. Korfantego
  • 16:30 – Dekoracja zawodników Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup

Od zeszłego sezonu Mini Tour de Pologne stał się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, który firma Ferrero prowadzi w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W Polsce Program realizowany jest od 2008 roku i z sezonu na sezon angażuje coraz więcej dzieci oraz ich rodziny w ideę Joy of Moving. A co to oznacza? Joy of Moving to po prostu szczera i naturalna radość z bycia aktywnym.

Jak zwykle w trakcie całego cyklu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne dzieci i młodzież korzystać będą z oprawy Tour de Pologne UCI World Tour, co czyni wydarzenie absolutnie unikalnym. Kto by nie chciał zafiniszować tuż przed najlepszymi kolarzami na świecie i... taką samą publicznością?

Zapraszamy do Katowic!

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne 2019 coraz bliżej!
Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również