Wiadomości z Katowic

Koleje Śląskie dają pracę. Poszukiwane osoby do pracy!

  • Dodano: 2023-12-14 11:00

Wielu z nas marzyło w dzieciństwie, by zostać kolejarzem. Ten piękny mundur i podróże pociągiem również dla dorosłych mają nieodparty urok. Urok to jednak nie wszystko. Być kolejarzem to przecież powód do dumy. To odpowiedzialna i ważna praca, która służy innym.  

Teraz jest okazja, by ziścić marzenia. By znaleźć pracę dającą powody do dumy. Koleje Śląskie szukają pracowników. Dodajmy, że kolej w Polsce się rozwija. Rozwija się również w województwie śląskim. Toteż praca w spółce kolejarskiej to dobry wybór - perspektywiczny i dający poczucie stabilizacji. 

Poszukiwani nie tylko maszyniści

Koleje Śląskie aktualnie poszukują osób chętnych do pracy na stanowisku komisarza odbiorczego i starszego specjalisty ds. zamówień publicznych. Jak również maszynisty pojazdów trakcyjnych oraz mechanika taboru. Spółka chętnie zatrudni elektronika, rewidenta taboru, zwrotniczego, specjalistę ds. kontrolingu i planowania finansów, a wreszcie specjalistę ds. administracji infrastrukturą. 

Dla specjalistów i nie tylko

Niektóre ze stanowisk wymagają posiadania odpowiednich kwalifikacji i uprawnień. Aby pracować jako maszynista pojazdów trakcyjnych trzeba mieć odpowiednią licencję oraz świadectwo maszynisty. Kandydat na rewidenta taboru powinien dysponować świadectwem zdania egzaminu kwalifikacyjnego oraz uprawnieniami do wykonywania tej pracy. Z kolei kandydat na zwrotniczego musi przedstawić świadectwo zdania egzaminu kwalifikacyjnego i uprawnienia do wykonywania zawodu. O pracę na niektórych z wymienionych stanowisk starać się mogą wszyscy. Pierwszeństwo mieć będą osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje.  Jeśli w ogłoszeniu jest informacja o niezbędnych wymaganiach, to oznacza, że podejmując pracę, należy posiadać już określone uprawnienia. 

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Reklama: Koleje Śląskie/materiał opłacony

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również