Wiadomości z Katowic

Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala!

  • Dodano: 2022-11-30 09:30

Dziś rano w Katowicach doszło do kolejnego już w ciągu dwóch dni potrącenia na przejściu dla pieszych. Poszkodowana 43-letnia kobieta została zabrana do szpitala.

Potrącenie na ul. Oswobodzenia w Katowicach

W środę 30 listopada przed godziną 6:00 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Oswobodzenia w Katowicach doszło do potrącenia. Wypadek miał miejsce na wysokości skrzyżowania z Leśnym Potokiem. 59-letni kierujący potrącił 43-letnią kobietę.

– Kobieta w wyniku tego zdarzenia doznała urazu głowy oraz nogi i została przewieziona do szpitala – poinformował młodszy aspirant Łukasz Kloc, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Dzień wcześniej, we wtorek 29 listopada po godzinie 7:00, na ul. Witosa również doszło do potrącenia. 72-letni kierujący oplem astra potrącił 73-letnią kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Niestety, kobiety nie udało się uratować.

W sezonie jesienno-zimowym warunki drogowe stają się trudniejsze. Policjanci wciąż apelują do uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Śliska nawierzchnia i przymrozki znacznie wydłużają drogę hamowania, a wcześnie zapadający zmrok i złe warunki atmosferyczne znacznie ograniczają widoczność. Piesi powinni posiadać elementy odblaskowe, dzięki którym kierujący mogą ich szybciej dostrzec, a co za tym idzie, mają więcej czasu na reakcję.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również