Wiadomości z Katowic

Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

  • Dodano: 2022-11-30 06:30, aktualizacja: 2022-11-30 06:54

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na ulicy Witosa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem astrą potrącił kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych.

W wyniku odniesionych obrażeń piesza zmarła

Do wypadku drogowego doszło kilkanaście minut po 7.00  na ulicy Witosa w Katowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na przejściu dla pieszych 72-letni kierujący oplem astr potrącił pieszą. 73-letnia kobieta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Na miejscu zdarzenia drogowego pracowali policjanci z katowickiej drogówki, grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki oraz straż pożarna.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok, a widoczność ze względu na panujące warunki atmosferyczne jest zdecydowanie gorsza. Używanie elementów odblaskowych może nawet uratować życie, gdyż pieszy widoczny z daleka daje kierującemu samochodem czas na odpowiednią reakcję.

Pamiętajmy również o tym, że poranne przymrozki i śliska nawierzchnia wydłużają drogę hamowania. Zadbajmy również o to, aby szyby w naszym samochodzie były dokładnie  odszronione. Niestety często zdarza się tak, że zaszronione są wszystkie szyby, a przednia jest odśnieżona tylko w niewielkiej części.

Taka sytuacja, w połączeniu ze złymi warunkami atmosferycznymi, może mieć tragiczne skutki. Kierowca takiego pojazdu nie ma możliwości dostrzeżenia pieszego, nawet w pełnym świetle, nie widząc też dobrze innych pojazdów. Porusza się na wyczucie, zagrażając wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Często też podczas jazdy z takiego samochodu odpadają kawałki lodu czy śniegu upadając potem na jadące za nim pojazdy, powodując uszkodzenia szyb lub zmuszając kierujących do gwałtownego hamowania.

Pamiętajmy, że każdy z nas swoim zachowaniem ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do  celu podróży.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Stefan Kołodziej

    Właściwie takie zachowanie można uznać za zabójstwo z premedytacją. Nie rozumiem [...]i co nie potrafią zadbać o widoczność. Brakowało jeszcze tylko pół metrowej czapy śniegu na dachu. I pewnie jakby były opady to ten [...] jechał by cały nie odśnieżony. Teraz to rodzina [...] powinna zbierać kasę na odszkodowanie dla rodziny tej zabitej kobiety. A dziadu już nie powinien zobaczyć wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również