Wiadomości z Katowic

Kolejny wielki wąż na os. Tysiąclecia w Katowicach? Znaleziono 2,5-metrową wylinkę gada!

  • Dodano: 2021-07-22 11:15

Kolejna wylinka węża znaleziona na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Ta ma prawie 2,5 metra długości i najprawdopodobniej zrzucił ją pyton. Jedna z mieszkanek znalazła ją rano tuż obok stawu Maroko.

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!


– No trzeba się pakować i iść do domu.
– Aż tak strasznie?
– Chyba tak, ale nic nie widać.
– Czuć mimo wszystko takie zagrożenie, bo to dzikie zwierzę?
– To wiadomo, że jest dzikie, ale czy jest groźne? Tego nie wiadomo – mówią Janina i Antoni, mieszkańcy Katowic.

– Ja się tam generalnie nie boję, ale uważam, że takie dzikie, egzotyczne zwierzęta nie powinno chodzić wolno – mówi Barbara Mikuła, mieszkanka Katowic.

To nie pierwsza taka sytuacja na osiedlu Tysiąclecia. Kilka dni temu znaleziono tu wylinkę pytona dywanowego. Zwierzęcia do tej pory nie udało się odnaleźć. Niemal na pewno nie jest to jednak wylinka tego samego gada, bo wąż nie tak często nie rzuca wierzchniej warstwy skóry.

– Patrol straży miejskiej udał się na miejsce, teren zabezpieczył, sprawdził, czy w okolicy nie ma jakiegoś zwierzęcia. Tę wylinkę strażnicy zabrali, zawieźli do schroniska – mówi Jacek Pytel, Straż Miejska w Katowicach.

Mieszkańcy osiedla i służby powoli zaczynają się zastanawiać czy zwierzę faktycznie jest na wolności, czy jest to żart jednego z hodowców takich zwierząt. Eksperci uspokajają – jeśli zwierzę uciekło z hodowli, nie powinno być dla nikogo zagrożeniem.

– Niektóre węże także potrafią sobie zrobić dłuższą głodówkę, więc nawet jeżeli nie upoluje sobie jakiegoś gryzonia, to nie będzie to dla niego duży problem. Natomiast na pewno to co mu sprzyja to obecnie wysokie, obecnie panujące temperatury, więc gdzieś w zaroślach może sobie znaleźć kryjówkę – mówi dr Paweł Kaczmarek, Zespół Histologii i Embriologii Zwierząt UŚ.

Wprawdzie węża na os. Tysiąclecia węża nadal nikt nie spotkał, za to jedna z mieszkanek przy stawie Maroko znalazła dzisiaj dużych rozmiarów żółwia.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Aspij

    Kto trzyma takie zwierzęta w domu,jakiś [...] Ludu może za niedługo z tygrysami na smyczy będą chodzić

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.