Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Końcowe odliczanie przed EKG

  • Dodano: 2018-04-11 09:45

Rozpoczęło się końcowe odliczanie do startu dziesiątej, jubileuszowej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Tegoroczna odsłona kongresu odbędzie się w dniach 14-16 maja br. Wśród prelegentów znajdą się autorytety światowej polityki i gospodarki, przedstawiciele ministerstw, władz samorządowych, biznesu i największych polskich firm. Wśród najważniejszych tematów są m.in. rewolucja technologiczna, odpowiedzialność za środowisko, współpraca gospodarcza w ramach wolnego rynku i innowacyjność w gospodarce.

Pod wieloma względami będzie to rekordowa edycja, przewidujemy wzrost na poziomie nawet dwudziestu procent. Przed nami ponad 150 sesji tematycznych z udziałem 900 prelegentów. Spodziewamy się też większej liczby zarejestrowanych gości niż przed rokiem, gdy zarejestrowało się dziewięć tysięcy osób. Liczby są ważne, ale najbardziej zależy nam na tym, by kongres był coraz lepszy merytorycznie, staramy się żeby tematy w agendzie kongresu były nie tylko aktualne, ale wyprzedzały to, o czym obecnie rozmawiamy – przekonywał organizator kongresu Wojciech Kuśpik.

Już dziś wiadomo, że spodziewana jest szeroka obsada znamienitych gości i ekspertów z całego świata. Jubileuszowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego będzie miała silną reprezentację gospodarczą i polityczną, a wśród prelegentów z całego świata są m.in. Fred Hutchinson, Ian Brzeziński, Diego Pavia, Justin Yifu Lin, Joseph BenAmram, Herman Van Rompuy, Jorgos Papandreu.

W konferencji zapowiadającej kongres uczestniczył wicemarszałek Michał Gramatyka, a także Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, prezydent Katowic Marcin Krupa, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i Jerzy Buzek.

Ten kongres jest ważny dla całego regionu. Cieszę się, że będziemy rozmawiać o innowacyjnej gospodarce, bo w tym kierunku chcemy się rozwijać i wciąż są jeszcze unijne środki, które chcemy przekazać młodym przedsiębiorcom. Czeka nas też niewątpliwie dyskusja na temat samorządu w Polsce i to, w jakim kierunku powinien zmierzać. Wreszcie nie możemy zapominać o jakości powietrza, bo pod tym względem jesteśmy na szarym końcu w Europie i ciągle czekamy na kompleksowy program rządowy ograniczający zjawisko niskiej emisji – tłumaczył wicemarszałek Michał Gramatyka.

Wydarzeniem towarzyszącym Europejskiego Kongresu Gospodarczego będzie trzecia odsłona European Start-up Days, przestrzeń dialogu między start-upami, inwestorami a organizacjami wsparcia biznesu. Autorzy ciekawych pomysłów mają szansę przedstawić swój start-up przed audytorium kongresu, biorąc udział w konkursie.

Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się w dniach 14-16 maja 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.