Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Konkurs fotograficzny "Katowice w obiektywie"

  • Dodano: 2019-10-22 09:45

Urząd Miasta Katowice we współpracy ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików Okręgiem Śląskim (ZPAF) ogłasza jubileuszową dziesiątą edycję konkursu fotograficznego „Katowice w obiektywie".

W tym roku konkursowi towarzyszy hasło: „Ikony architektoniczne Katowic – niech przemówi historia".

 

W 2019 roku mija 10 lat od pierwszej edycji konkursu fotograficznego, w którym nieprzerwanie jedynym bohaterem jest nasze miasto. Na przestrzeni mijającej dekady oglądaliśmy Katowice przez pryzmat organizowanych tu wydarzeń, miejsc ważnych dla mieszkańców, dokonującej się przemiany miejskiego pejzażu czy bogactwa terenów zielonych. - W tegorocznej edycji zapraszamy do fotografowania naszych ikon architektury. Podejrzewam, że Spodek i sąsiadujące z nim obiekty Strefy Kultury są pierwszym skojarzeniem, ku któremu biegnie nasza myśl. Zachęcam jednak do spaceru nie tylko po centrum miasta, by odnaleźć i uwiecznić w kadrze inne miejsca, które przypominają o naszej historii – mówi Marcin Stańczyk, zastępca naczelnika Wydziału Promocji.

Zdjęcia do konkursu, wraz z wypełnionym i podpisanym oświadczeniem, można nadsyłać w terminie do 31 października pocztą elektroniczną pod adresem: fun@katowice.eu lub pocztą tradycyjną pod adresem: Urząd Miasta Katowice – Wydział Promocji, ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice. Fotografie, zapisane na płycie CD lub na innym nośniku elektronicznym, można też dostarczyć osobiście do Wydziału Promocji (ul. Rynek 13, pierwsze piętro, pokój 116).

Spośród zgłoszonych do konkursu prac komisja, składająca się z przedstawicieli ZPAF-u oraz Wydziału Promocji Urzędu Miasta, wybierze 30, które jako wyróżnione pojawią się na grudniowej wystawie w należącej do Związku Galerii Katowice oraz zostaną opublikowane na stronach: www.katowice.eu oraz www.zpaf.katowice.pl.

Nagrodą główną jest publikacja w kalendarzu miejskim na 2019 rok. Jurorzy wskażą również trzy fotografie, których autorzy otrzymają nagrody specjalne – pieniężne za pierwsze (750 zł) i drugie (600 zł) miejsce oraz za trzecie miejsce – zaproszenie do udziału w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez ZPAF.

Mam nadzieję, że już po raz dziesiąty mieszkańcy licznie odpowiedzą na nasze zaproszenie, przesyłając zdjęcia łamiące stereotypowe myślenie o Katowicach – mówi Marcin Stańczyk.

Szczegóły na temat konkursu są przedstawione w regulaminie, który wraz z oświadczeniem jest dostępny poniżej, na stronie ZPAF-u www.zpaf.katowice.pl  oraz w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku 13.

 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.