Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Trwa nabór wniosków w ramach ósmej edycji inicjatywy lokalnej w Katowicach

  • Dodano: 2019-10-21 09:00

Po raz pierwszy inicjatywy lokalne w Katowicach można było zgłaszać w 2013 roku, kiedy zrealizowano 4 pomysły mieszkańców, a na ich realizacje przeznaczono 100 tys. zł.

Od 2016 roku mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z projektu, na który przeznaczany jest milion złotych, co pozwoliło stworzyć obok budżetu obywatelskiego kolejne popularne narzędzie.

W budżecie miasta zarezerwowaliśmy milion złotych na wspólną realizację pomysłów mieszkańców w ramach inicjatywy lokalnej. Jest dla mnie niezwykle ważne, aby sąsiedzi w dzielnicach jednoczyli się wokół wspólnego celu i współpracowali przy jego realizacji. Dodatkowo chciałbym wzmocnić współpracę Rad Jednostek Pomocniczych z mieszkańcami, dlatego zachęcam do konsultowania się z Radami na etapie przygotowania wniosku, co pozwoli na jeszcze lepsze przygotowanie inicjatywy lokalnej. Dlatego gorąco zachęcam mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów. Nabór wniosków upływa 15 listopada – mówi  Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Inicjatywa lokalna pozwala mieszkańcom podjąć wspólne działanie. Dzięki swojemu zaangażowaniu mogą pozyskać środki na realizację swojego pomysłu, który może dotyczyć poprawy przestrzeni miejskiej, np. modernizacja podwórka lub może być wydarzeniem integrującym mieszkańców, np. festyn osiedlowy o charakterze kulturalnym, sportowym czy ekologicznym.

Od 1 października 2019 r. rusza nabór wniosków o inicjatywę lokalną. Końcowy termin naboru wniosków upływa 15 listopada 2019 r. i podobnie jak w ubiegłym roku będzie to jedyny nabór na składanie inicjatyw lokalnych planowanych do realizacji na 2020 rok – mówi Agnieszka Lis, pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych i dodaje, że wnioski można składać osobiście w Kancelarii Urzędu Miasta Katowice, za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie SEKAP.

W tym roku uległ zmianie formularz wniosku

Zmiany w treści wniosku o inicjatywę lokalną polegają na dopisaniu pod tabelą kosztorysu pouczenia, że w ramach wydatków nie można ujmować zakupu jednorazowych plastikowych/styropianowych opakowań, naczyń, sztućców, butelek itp., a także zapis zgodny z RODO w kwestii zbierania podpisów.

Szczegółowe informację oraz wzory wniosków dostępne są na stronie internetowej:

https://www.katowice.eu/urzad-miasta/inicjatywa-lokalna

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.