Wiadomości z Katowic

Książka na scenę! Teatralny Klub Książki prof. Ryszarda Koziołka i Ewy Niewiadomskiej

  • Dodano: 2021-09-13 14:00

Już 30 września odbędzie się niezwykłe wydarzenie "Książka na scenę" w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. To wydarzenie będzie oparte na rozmowie dwóch niezwykle ciekawych osobistości: Ewy Niewiadomskiej oraz profesora Ryszarda Koziołka.  To już drugie spotkanie z tego cyklu i tym razem poświęcone będzie twórczości rosyjskiego pisarza Mikołaja Gogola. Spotkanie odbędzie się o 18:00 na Scenie Kameralnej Teatru Śląskiego.

Ewa Niewiadomska jest jedną z najważniejszych dziennikarek pracujących na Śląsku. Pełni funkcję redaktora Polskiego Radia i jest autorką wielu popularnych wywiadów z arystami. Zajmuję się przede wszystkim publicystyką kulturalną oraz relacjonowaniem i recenzowaniem najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Śląsku. Profesor Ryszard Koziołek jest literaturoznawcą, historykiem kultury, a także rektorem Uniwersytetu Śląskiego. Owy duet znany jest także z popularnych podcastów Polskiego Radia Katowice pt "Poczet Pisarzy Polskich".

Podczas wydarzenia bohaterzy będą rozmawiać o autorze Mikołaju Gogolu i jego twórczości.

Analizowane będą jego dzieła, uczestnicy będą świadkami rozważań na temat tego, co autor mógł mieć na myśli w konkretnych fragmentach. Dodatkowo zostaną poruszone kwestie dotyczące preferencji polaków, tego co najbardziej lubią czytać, a także duet prowadzących będzie miał okazję polecić uczestnikom wydarzenia różne egzemplarze książek.

Zasady uczestnictwa w wydarzeniu:

Organizatorzy wydarzenia zachęcają do wzięcia ze sobą jednej wybranej książki, którą przy wejściu będzie można zostawić na teatralnym regale. Wychodząc po spotkaniu można za to zabrać jedną nową książkę, którą przyniósł inny uczestnik. Na spotkanie obowiązują również wejściówki w cenie 1 zł.

Liczba miejsc jest ograniczona: 65 miejsc dostępnych w obowiązującym standardzie sanitarnym.


Źródło: Zofia Nowak

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.