Wiadomości z Katowic

Kupujesz węgiel ze strony PGG? Uważaj na oszustów!

  • Dodano: 2022-08-09 13:15

Oszuści znaleźli kolejny sposób na zarobek – w czasie wzmożonego zainteresowania węglem, postanowili dorabiać się na osobach chcących go kupić. W tym celu tworzą kopie sklepu Polskiej Grupy Górniczej. 

Kolejny sposób na oszustwo

Kreatywność oszustów po raz kolejny zaskakuje. Na co wpadli tym razem? Jak widać, podążają za trendami, bo ich źródłem zarobku stało się wzmożone zainteresowanie węglem. Na celowniku znalazła się oblegana strona PGG, przez którą realizowane są transakcje sprzedaży węgla. Oszuści tworzą klony strony internetowej Polskiej Grupy Górniczej, które posiadają nawet logotypy spółek zajmujących się sprzedażą. Potencjalni klienci dostają wiadomość SMS z linkiem, który rzekomo ma odsyłać ich do strony sprzedawcy. 

PGG przypomina, że podczas transakcji w prawdziwym sklepie, klient nie otrzymuje żadnej wiadomości SMS – jej otrzymanie powinno być sygnałem dla klienta, że znajduje się na stronie udającej witrynę Polskiej Grupy Górniczej. 

Oszukują też na Facebooku

Ostatnio na popularnym portalu społecznościowym coraz częściej pojawiają się grupy zrzeszające osoby chcące zakupić zapas węgla przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. To raj dla oszustów, którzy szukają  szybkiego sposobu na zarobek. Umieszczają na takich stronach ogłoszenia o sprzedaży węgla w okazyjnej cenie. Od potencjalnego kupca oczekują wpłaty zaliczki, pokrycia kosztów transportu surowca lub uiszczenia całej kwoty za pomocą BLIK-a. Po wpłaceniu kwoty, kontakt ze sprzedawcą się urywa. Oszust usuwa ogłoszenie i znika z grupy.

Warto zachować ostrożność podczas zakupów w Internecie – oszuści nie śpią i tylko czekają na sprzyjający moment.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również