Wiadomości z Katowic

Ligota: Basen na Zadolu gotowy. Kiedy oficjalne otwarcie?

  • Dodano: 2022-09-15 16:00, aktualizacja: 2022-09-16 18:36

Po kilku latach basen w parku Zadole jest już gotowy do użytku. To nowoczesne kąpielisko będzie w sobie mieścić basen sportowy i rekreacyjny, a także kilka dodatkowych atrakcji. Kiedy nastąpi oficjalne otwarcie obiektu?

Prace na finiszu

Nowy basen w Katowicach jest przedsięwzięciem, na które czekali zwłaszcza mieszkańcy katowickiej dzielnicy Ligota. Budynek znajduje się w parku Zadole, naprzeciwko tężni solankowej. To inwestycja, która powstawała wiele lat – prace miały zacząć się w sierpniu 2017, jednak przesunięto je na jesień. Budowa opóźniała się i ostatecznie miasto zerwało współpracę z ówczesnym wykonawcą, rybnickim Przedsiębiorstwem Remontowo-Budowlanym Erbud. Kolejna firma, Dombud, która wygrała przetarg ogłoszony w lutym 2020, rozpoczęła prace dopiero we wrześniu z uwagi na odwołanie się innego przedsiębiorstwa od postępowania przetargowego. I choć prezydent miasta Marcin Krupa zapewniał, że basen otwarty będzie jeszcze przed wakacjami, okazało się, że i tym razem termin nie był możliwy do dotrzymania. Jak jednak możemy zauważyć, prace są już na finiszu, a oficjalna data otwarcia basenu jest dosłownie tuż, tuż.

Co będzie zawierał basen?

Kąpielisko na Zadolu to inwestycja, która zadowoli zarówno fanów codziennej rekreacji, jak i sportowców. Dla mieszkańców dostępny będzie 6-torowy basen sportowy, a także kąpielisko rekreacyjne, które będzie mogło być wykorzystywane do nauki pływania. W basenie znajduje się także zjeżdżalnia o długości 80 metrów, a także ławeczki powietrzne, jacuzzi, gejzer powietrzny, czy różnego rodzaju masażu wodnego. Nie zabraknie także sauny. Ciekawym rozwiązaniem jest strefa zewnętrzna basenu, która będzie ogrodzona. W miesiące letnie, użytkownicy po wyjściu z wody będą mogli opalać się na zewnątrz.

Kiedy otwarcie nowego basenu w Katowicach?

Choć budowa basenu nie obeszła się bez opóźnień, w ciągu ostatnich miesięcy prace znacząco przyspieszyły. Mieszkańcy Ligoty mogli zobaczyć, jak z dnia na dzień powstaje nowy budynek, który otwarty ma być dla użytkowników już niebawem. Kiedy dokładnie będziemy mogli popływać w nowym katowickim basenie? Oficjalna data, podana przez instytucję to 16 września o godzinie 16:00, czyli... już jutro! Basen Zadole będzie czynny od godziny 6:00 do 22:00. Bilet normalny dla mieszkańca Katowic kosztować będzie 8 złotych za godzinę i 16 złotych za 120 minut. Za bilet ulgowy Katowiczanie zapłacą natomiast 4 i 8 złotych. Osoby spoza Katowic bilet kosztować będzie odpowiednio 20 i 10 złotych. W basenie dostępna będzie także strefa saun, za którą właściciele biletów dopłacą 20 groszy za minutę.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.