Wiadomości z Katowic

Lodowiska Katowic – zabawa i sportowe emocje

  • Dodano: 2024-03-04 11:00

Katowicki MOSiR sukcesywnie organizuje działania, które przyciągają zarówno mieszkańców miasta, jak i przyjezdnych. Niezależnie od pory roku zachęca mieszkańców, i nie tylko, do uprawiania sportu i aktywnego trybu życia. Zimową porą to właśnie katowickie lodowiska stają się miejscem pełnym emocji, sportowych zmagań i łyżwiarskiej zabawy.

Młodzi miłośnicy hokeja mogli między innymi wziąć udział w Zimowym Campie, by pod okiem doświadczonych trenerów doskonalić swoje umiejętności. Uczestnicy mieli do swojej dyspozycji taflę lodowiska Jantor, a w trakcie wydarzenia na tafli lodowiska Jantor 2 odbyło się też krótkie zgrupowanie kadry U16.

Zabawa na lodzie dla każdego

Do połowy lutego funkcjonowały zewnętrzne lodowiska, które cieszyły się dużą popularnością. Lodowisko w leśnym zaułku na Murckach oraz na Rynku w samym centrum miasta przyciągały nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorosłych. Oba obiekty były profesjonalnie oświetlone, zapewniając bezpieczne warunki do korzystania z lodu. Dodatkowo możliwość wypożyczenia łyżew, kasków czy nawet pingwinów do nauki jazdy sprawiła, że każdy, niezależnie od umiejętności, mógł cieszyć się zimową aktywnością pod gołym niebem.

Warto wspomnieć o akcji "Nauczanie przez ślizganie", w czasie której profesjonalni trenerzy łyżwiarstwa i hokeja bezpłatnie udzielali lekcji z techniki jazdy. To doskonała inicjatywa wspierająca rozwój umiejętności łyżwiarskich wśród mieszkańców.

Międzynarodowe rozgrywki na lodzie

– Dzięki naszym różnorodnym inicjatywom katowickie lodowiska stają się miejscem pełnym emocji i sportowych zmagań. Widzimy, że nasze działania przyciągają zarówno lokalną społeczność, jak i gości spoza miasta. Kluby we współpracy z MOSiR stale szukają nowych rozwiązań, wspierając rozwój młodych talentów. Wspólna radość, aktywność na świeżym powietrzu i sportowe emocje są naszym celem i wpływają pozytywnie na zimowe dni mieszkańców Katowic – mówi Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR.

Jednym z najważniejszych wydarzeń były międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym EDGE CUP, które odbyły się na lodowisku Jantor. Ponad 400 zawodników z Polski i zagranicy rywalizowało w różnych kategoriach wiekowych. W tym roku wyjątkowo odbyły się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski Solo – Dance, które były integralną częścią zawodów i dostarczyły widzom wielkich emocji.

Lodowisko Jantor, przy ul. Nałkowskiej 10a, regularnie prowadzi zajęcia łyżwiarstwa figurowego dla klubów KS EDGE oraz UKŁ SPIN. To właśnie zawodniczki UKŁ SPIN podczas EDGE CUP zdobyły aż cztery złote medale – jeden srebrny i cztery brązowe. Świadczy to o ich wysokim poziomie umiejętności i dobrym prowadzeniu sportowej kariery. Nie można zapomnieć o ostatnich sukcesach hokeistów. Naprzód Janów Katowice triumfował w Mistrzostwach Polski U20, co jest niezwykle ważnym osiągnięciem dla drużyny i kolejnym przykładem na to, że hokej w Katowicach ma się coraz lepiej.

Katowickie lodowiska w ostatnim miesiącu były areną różnorodnych wydarzeń, zaspokajając potrzeby zarówno amatorów łyżwiarstwa, jak i zapalonych fanów hokeja. To bez wątpienia zastrzyk pozytywnej energii w czasie zimowej aury.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również