Wiadomości z Katowic

Luftuj się z Biblioteką. MBP w Katowicach zaprasza

  • Dodano: 2019-06-28 07:15, aktualizacja: 2019-06-27 09:59

W lipcu i sierpniu Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zaprasza do wybranych filii, młodych niedorosłych (7-12 lat) na spotkania ze słowem, warsztaty i zabawy literackie, by wspólnie przebywać na lufcie.

Tego lata będziemy luftować swoje myśli, uczyć się nicnierobienia i zażywać książkowej jogi. Chcemy się odwoływać do kultury i tradycji śląskiej, w której to dzieci przebywały na podwórkach przez większość część dnia.

Odkryta na nowo przestrzeń będzie nęciła dotychczasowych użytkowników nowoczesnych technologii, prostotą i kreatywnością. Podczas „luftowania” będziemy uświadamiać, jak ważną rolę odgrywa powietrze, co można robić będąc na powietrzu i jak o to powietrze należy dbać. Podejmiemy działania warsztatowe, które pozwolą na ukierunkowanie tych myśli. Weźmiemy przykład z Dzieci z Bullerbyn, które spędzały na łonie przyrody cały swój czas, wymyślając kreatywne zabawy. Udowodnimy, że kontakt z przyrodą niesie ze sobą pozytywny wpływ na funkcjonowanie i rozwój organizmu, a także oddziałuje na odporność. Idąc tym tropem chcemy zachęcić młodych do korzystania z dobroci i różnorodności natury.

Naszymi specjalistami od luftu będą: Urszula Palusińska – autorka Brzuchem do góry, Piotr Bielski zajmujący się jogą śmiechu, na nudę warsztatami komiksowymi zaradzi Edyta Bystroń, a kryminalno-detektywistycznie - Marcin Pałasz, Wojciech Grajkowski, któremu natura nie jest obojętna, Teatr Lalki i Aktora ATENEUM, który o Piaskowym wilku wie całkiem sporo. Nie robiąc nic, można wpatrywać się w Niesamowity wszechświat i Brzechwę dzieciom (wystawy udostępnione przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia) oraz Drzewa Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego (wystawa udostępniona przez Wydawnictwo Dwie Siostry).

 

LATO Z KSIĄŻKĄ

2 lipca – 29 sierpnia

wtorki, środy, czwartki

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacjami dotyczącymi tematyki i godzin rozpoczęcia spotkań dla poszczególnych filii bibliotecznych, które zostaną zamieszczone w planie akcji LATO Z KSIĄŻKĄ.

 

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Biblioteka nie zapewnia biletów komunikacji miejskiej oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Na zajęcia obowiązują zapisy oraz pisemna zgoda rodziców.

Filie biblioteczne prowadzące akcję zastrzegają sobie prawo do zmiany tematyki spotkań lub godzin ich trwania. Informacje o aktualnych planach zajęć, uwzględniające również ewentualne zmiany, dostępne są w filiach.

Szczegóły na stronie mbp.katowice.pl

Luftuj się z Biblioteką. MBP w Katowicach zaprasza
Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również