Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Maluchy w katowickim nadleśnictwie

  • Dodano: 2019-05-06 10:45

Przedszkolaki uczestniczące w programie „Bezpieczny Maluch” tym razem udały się w kolejne ciekawe miejsce, gdzie mogły dowiedzieć się czegoś nowego o bezpieczeństwie.

Wraz z policjantką z katowickiej komendy i maskotką Sznupkiem odwiedziły katowickie Nadleśnictwo. Zajęcia z bezpiecznych zachowań w lesie odbyły się na świeżym powietrzu a poprowadził je leśniczy Sławomir Forystek.

Sierż. szt. Agnieszka Kszysztofik z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wraz z uczestnikami programu profilaktycznego „Bezpieczny Maluch” tym razem udała się do Nadleśnictwa w Katowicach. W trakcie wizyty przedszkolaki mogły dowiedzieć się od leśniczego Sławomira Forystka jak należy zachowywać się w lesie aby bezpiecznie korzystać z możliwości aktywnego wypoczynku na łonie natury. Leśniczy zabrał dzieci na bardzo atrakcyjną wycieczkę do Lasu Murckowskiego. Najpierw przedszkolaki dotarły na Wzgórze Wandy gdzie mogły wejść na platformę widokowa zwana dostrzegalnią pożarową, na której z wysokości 36 metrów mogły podziwiać korony drzew lasu Murckowskiego. Następnie leśniczy w „leśnej klasie” poprowadził lekcję na której można było dowiedzieć się jak zachować się w sytuacji zagubienia w lesie, co zrobić gdy zobaczymy dzikie zwierzę lub pożar oraz czego nie można jeść w lesie. Następnie sześciolatki udały się do Nadleśnictwa, gdzie w Leśnej Sali Edukacyjnej wysłuchały opowiadania „Leśnego Skrzata” o przyrodzie śląskich lasów. Dzieci mogły również zobaczyć eksponaty prezentujące zwierzęta, które można spotkać w okolicznych lasach takie jak jeleń, dzik, lis czy jeż. Na zakończenie wizyty w Nadleśnictwie leśniczy zaprosił „Bezpieczne Maluchy” na ognisko i pieczoną kiełbasę.

Mamy nadzieję, że w tak atrakcyjny sposób zaprezentowana nauka bezpiecznych zachowań w lesie na długo pozostanie u dzieci w pamięci.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.