Wiadomości z Katowic

Miał być park a będą bloki? Katowice sprzedają działki, na których powstać miał park!

  • Dodano: 2021-10-18 11:15

Miał być obiecany przez prezydenta Katowic park, ale wiele wskazuje na to, że obietnica nie zostanie dotrzymana. Miasto sprzeda bez przetargu działki w dzielnicy Dąb, które dwa lata temu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego zostały przeznaczone na park. Nabywcą będzie deweloper Opal Maksimum.

Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!


Jednak tu brak tej zieleni, narobiło się bloków, a zieleni mało, a coraz więcej się wycina. Nie sadzi tylko się wycina – mówi Stanisława Łysańczuk, mieszkanka dzielnicy Dąb w Katowicach.

Wszędzie ino bloki bloki bloki. Ja wiem, że jest potrzeba, że młodzi potrzebują no ale noŚale raczej zdziwiona jestem, że tutaj mają powstać bloki zamiast parku – mówi Barbara Łukasiewicz, mieszkanka dzielnicy Dąb w Katowicach.

Do tego, żeby powstały tu bloki droga jest jeszcze daleka, bo na razie plan zagospodarowania uniemożliwia zabudowę tego terenu.

Decyzją o sprzedaży działek zdziwieni są nie tylko mieszkańcy, ale również radni, którzy dokładnie pamiętają zapewnienia prezydenta z 2018 r., o tym że park w tym miejscu powstanie.

Dla mnie jest to nowa i trochę zaskakująca informacja, no ale sądzę, że prezydent przedstawi nam wyjaśnienie tej sytuacji i jakie będzie rozwiązanie tego problemu. W przyszłym tygodniu spotkam się z osobami Dębu i porozmawiam na ten temat – mówi Piotr Pietrasz, radny Katowic.

Mieszkańcy Katowic zbulwersowani. Miasto sprzedaje działki, na których miał powstać park!
Mieszkańcy Katowic zbulwersowani. Miasto sprzedaje działki, na których miał powstać park!

Kiedy deweloper stanie się formalnie właścicielem udziałów miasta w trzech działkach o łącznej powierzchni ponad 14 000 m kw., będzie największym udziałowcem tego terenu. Pozostałymi są osoby prywatne. Żeby jednak mógł cokolwiek zbudować na obszarze przeznaczonym na park, radni musieliby zmienić plan zagospodarowania. Ci opozycyjni, nie chcą o tym słyszeć.

Z dwóch powodów. Po pierwsze zieleń w mieście jest szalenie istotna w dzisiejszych warunkach szczególnie tych zmian klimatycznych i po drugie wiemy jak ona podnosi komfort życia, a także że chcemy aby raz dane słowo w tym 2018 r. przez pana prezydenta jednak było dotrzymane, dlatego będziemy przeciw – mówi Jarosław Makowski, radny Katowic.

Poprosiliśmy Urząd Miasta Katowice o informacje dlaczego władze miasta podjęły decyzję o sprzedaży terenu, na którym miał powstać park. Usłyszeliśmy jednak, że komentarza w tej sprawie na razie nie będzie. To o tyle dziwne, że informacja o zamiarze sprzedaży działek deweloperowi już ukazała się w Biuletynie Informacji Publicznej. Udziały miasta mają zostać sprzedane za 1,6 mln zł, netto.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.