Wiadomości z Katowic

Miasto Katowice uzyskało tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2021

  • Dodano: 2021-11-23 06:45, aktualizacja: 2021-11-23 06:49

19 listopada 2021 rou w Katowicach odbyła się Gala Finałowa programu Symbol 2021, organizowana przez PubliCity Media Group. 

W tej edycji już po raz 11. Organizatorzy zaprezentowali laureatów reprezentujących symboliczną elitę Polski. Symbol to ogólnopolski program medialny, w którym wyróżniane są  firmy, samorządy, uczelnie i inne liczące się podmioty, które w swojej branży funkcjonują najlepiej, znacząco przyczyniają się do rozwoju Polski, a ich funkcjonowanie staje się wzorem do naśladowania – Symbolem.

Symbol to Nagroda dla tych, którzy zmieniają świat na  lepsze

Decyzją Kapituły programu Symbol 2021 Miasto Katowice uzyskało tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2021. Lata starań o podniesienie jakości życia w naszym mieście zostały zauważone i nagodzone tytułem symbol 2021. Odpowiedzialność społeczna to przede wszystkim dbanie o zrównoważony rozwój oraz o dobrobyt i zdrowie mieszkańców Katowic.

W Katowicach, w których dokonała się w ostatnich latach niebywała zmiana, a mieszkańcy są jej najlepszymi ambasadorami, realizowanych jest szereg projektów i programów społecznych dedykowanych mieszkańcom miasta, które zdecydowanie wpływają na poprawę jakości życia. Wśród najważniejszych można wymienić: prowadzenie placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, Centra Społecznościowe oraz Programy Aktywności Lokalnej, projekt „Złota rączka", Katowickie Centrum Seniora, Program „Babcia, dziadek i ja w Katowicach", program „Nas troje i więcej", Informator dla osób niepełnosprawnych „Katowice bez barier", Tłumacz Migam, Sklep socjalny  oraz program Katowicka Karta Mieszkańca.

Przyznana nagroda jest również motywacją do podejmowania nowych wyzwań w zakresie zaspokajania potrzeb i rozwiązywania problemów społecznych zdiagnozowanych w naszym mieście. To wyjątkowe wyróżnienie mobilizuje do podejmowania nieustannych działań odpowiedzialnych społecznie i ukierunkowanych na przyszłość.

Miasto Katowice uzyskało tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2021

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również