Wiadomości z Katowic

Michał Woś nowym ministrem: z Zarządu Województwa do Rady Ministrów

  • Dodano: 2019-06-05 22:00

Michał Woś był członkiem Zarządu Województwa Śląskiego, a teraz współtworzy Radę Ministrów. Jak do tego doszło? Po tym, jak kilkoro ministrów i wiceministrów w wyniku wyborów do Europarlamentu uzyskało mandaty europosłów konieczna była rekonstrukcja rządu. We wtorek, 4 czerwca, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie mianowano nowych ministrów.


Jednym z nich został pochodzący z Raciborza 28-letni Michał Woś. Nowy minister objął obowiązki ministra ds. pomocy humanitarnej. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Karierę polityczną zaczynał jako samorządowiec, radny Raciborza. Mandat ten sprawował w latach 2014 – 2017. 


Od 2015 roku pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości, najpierw jako doradca ministra, później Szef Gabinetu Politycznego. W latach 2017-2018 był wiceministrem sprawiedliwości, a następnie pełnomocnikiem ministra odpowiedzialnym za Fundusz Sprawiedliwości, nadzór nad zakładami poprawczymi, czy informatyzację wymiaru sprawiedliwości (wraz z zespołem zbudował tzw. rejestr pedofili, przygotował i wdrożył System Losowego Przydziału Spraw). We współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka przygotował projekt reformy prawa rodzinnego. Był członkiem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.