Wiadomości z Katowic

Morawiecki: Musimy być przygotowani na kolejną falę zachorowań

  • Dodano: 2021-07-07 06:30, aktualizacja: 2021-07-07 06:43

Musimy być przygotowani na ewentualną kolejną falę zachorowań na Covid-19. Narodowy program szczepień to wciąż najskuteczniejsza metoda ochrony przed wirusem i jego kolejnymi nawrotami - napisał we wtorek w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki poinformował, że na posiedzeniu rządowego sztabu dotyczącego sytuacji epidemicznej w Polsce nad zagrożeniem, jakie niesie ze sobą wariant Delta SARS-CoV-2, została podjęta decyzja o należności utrzymywania rezerwowej infrastruktury krytycznej na wypadek rozwoju epidemii.

To odpowiedzialne podejście. Musimy być przygotowani na ewentualną kolejną falę zachorowań - dodał.

Zaznaczył również, że trwają przygotowania do sekwencjonowania mutacji wirusa w dużej skali.

Ponadto premier potwierdził, że narodowy program szczepień przeciw Covid-19 to wciąż najskuteczniejsza metoda ochrony przed wirusem Covid-19.

99,2 proc osób, które w USA umiera na COVID-19 to osoby niezaszczepione. W Holandii czy Francji te wskaźniki są bardzo podobne. Wniosek jest oczywisty - zaszczepieni są znacząco bezpieczniejsi - napisał premier na FB.

Powinniśmy wszyscy uświadamiać innych o możliwym zagrożeniu. "Bądźmy odpowiedzialni i myślmy o przyszłości" - dodał Morawiecki.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.