Wiadomości z Katowic

Mundurowi z Katowic ponownie zapobiegli nielegalnym wyścigom

  • Dodano: 2020-08-11 09:00

Katowiccy policjanci w miniony weekend przeprowadzili działania, które miały na celu zapobiec organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych. Mundurowi z drogówki, wspólnie z policjantami kryminalnymi, wywiadowcami oraz wspierani przez kolegów z katowickiego oddziału prewencji, czuwali nad bezpieczeństwem w Katowicach.

Mundurowi kontrolowali pojazdy, które pojawiły się w miejscach spotkań amatorów nielegalnych wyścigów

W miniony weekend katowiccy policjanci przeprowadzili szereg kontroli drogowych na terenie całego miasta. Kontrole te miały na celu zapobiec organizacji nielegalnych wyścigów, które miały się odbyć na terenie Katowic. Do działań skierowani zostali nie tylko mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, ale również policyjni wywiadowcy i policjanci z wydziałów kryminalnych. Dodatkowo w akcji policjantów z katowickiej komendy wspierali mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Podczas dwudniowych działań policjanci skontrolowali nie tylko pojazdy, które zgromadziły się w rejonie katowickiej Strefy Kultury, ale również monitorowali ulice w całym mieście.

W wyniku podjętych dziań skontrolowano prawie 400 samochodów, gdzie w 51 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Na sprawców wykroczeń nałożono ponad 80 mandatów karnych, a w ponad 90 przypadkach mundurowi zakończyli kontrole, stosując pouczenie. Ponadto prowadzone są czynności w kierunku skierowania wniosku o ukaranie do sądu wobec organizatorów nielegalnego zgromadzenia, które odbyło się w nocy z piątku na sobotę w katowickiej Strefie Kultury bez jego wcześniejszego zgłoszenia.

ZOBACZ FILM

Mundurowi z Katowic ponownie zapobiegli nielegalnym wyścigom

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.