Wiadomości z Katowic

Na 35 urodziny dzielnicowy oddał 35 litrów krwi

  • Dodano: 2022-08-03 08:45, aktualizacja: 2022-08-03 08:56

Młodszy aspirant Krystian Krukowski - dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Katowicach, został odznaczony odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Policjant został wyróżniony za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywną działalność w ruchu honorowego krwiodawstwa. Oddał już ponad 21 litrów krwi oraz 14 litrów osocza.

O tym, jak dużą rolę odgrywa krew w życiu każdego z nas, wiedzą wszyscy

Nie każdy jednak ma świadomość, że wciąż jej brakuje. Dlatego policjanci chętnie włączają się w akcje promujące oddawanie krwi i sami są jej honorowymi dawcami.

Młodszy aspirant Krystian Krukowski od ukończenia 18 roku życia regularnie zgłasza się w punktach krwiodawstwa. Dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia w dniu 35 urodzin udało mu się oddać łącznie ponad 35 litrów krwi. Teraz został uhonorowany orderem „Zasłużony Honorowego Dawcy Krwi”. Dzielnicowy z ośmioletnim stażem służby nie poprzestaje tylko na dzieleniu się swoją krwią. Od kilkunastu lat jest także zarejestrowany w bazie dawców szpiku kostnego.

- Każdy z nas może pomóc innym, oddając krew. To bezcenny lek, którego nie da się wyprodukować, ani kupić. Zachęcamy do dzielenia się tą najcenniejszą cząstką siebie - to nic nie kosztuje - czytamy w komunikacie katowickiej Komendy Miejskiej Policji. 

Na 35 urodziny dzielnicowy oddał 35 litrów krwi

Komentarze (1)    dodaj »

  • Odznaki&Ordery

    Oddawałam krew ponad 21 lat,dostawałam odznaki,odznaczenia i na koniec Odznaka Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu.Oddawałam z potrzeby serca,zawsze.Borelioza wyeliminowała mnie z szeregu honorowych dawców krwi.Śmieszyła mnie ta "paczka" po oddaniu krwi,czekolady i wafelek.Żeby chociaż honorowy miał ulgi w transporcie publicznym,ale nie,wolny dzień,zwrot za przejazd i czekolady,w sumie dobre i to,ale skoro krew jest tak bezcenna to powinno się tych stałych dawców jakoś wynagrodzić a innych zachęcić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.