Wiadomości z Katowic

Na placu rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 21 praca wre!

  • Dodano: 2023-02-09 13:45

Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic mają na co czekać – trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Przy szkole powstanie długo wyczekiwana hala sportowa, wielofunkcyjne boiska, a także nowy budynek z dodatkowymi salami dydaktycznymi.

Widać pierwsze efekty

Mamy świetną wiadomość dla mieszkańców południowych dzielnic miasta – na terenie rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach-Podlesiu widać już pierwsze efekty. Prezydent Marcin Krupa poinformował, że zakończono już prace fundamentowe oraz izolacyjne. Teraz rozpoczęto roboty żelbetowe i murarskie. W ramach rozbudowy szkoła wzbogaci się o nowoczesną halę sportową, boisko wielofunkcyjne oraz dodatkowy budynek, w którym znajdzie się 10 sal dydaktycznych. Nie jest to tania inwestycja, ale jak wskazuje Marcin Krupa, zdecydowanie warta swojej ceny.

- Na tę inwestycję przeznaczyliśmy 23 mln zł. Efekt będzie jednak bezcenny. Uczniowie zyskają nowe możliwości edukacyjne i sportowe, zwiększy się także codzienny komfort pracowników tej szkoły! – czytamy w mediach społecznościowych prezydenta.

Inwestycja podniesie prestiż placówki

W nowej hali sportowej znajdą się pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, a także szatnie. Na terenie wokół szkoły powstaną boisko, plac zabaw oraz siłownia na świeżym powietrzu. Z atrakcji będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale również okoliczni mieszkańcy. Dużym komfortem dla uczniów będzie połączenie historycznego budynku szkoły z nowym budynkiem za pomocą łącznika – dzieci nie będą musiały wychodzić na zewnątrz, aby zmienić budynek przed nadchodzącymi zajęciami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również