Wiadomości z Katowic

Na Śląsku powstają dwa kolejne szpitale tymczasowe. Wytypowano już odpowiednie lokalizacje

  • Dodano: 2020-11-24 12:15

Węglokoks SA pracuje nad uruchomieniem na terenie województwa śląskiego, dwóch szpitali tymczasowych, gdzie leczeni będą pacjenci ze stwierdzonym zakażeniem wirusem COVID-19.

Wytypowano już odpowiednie lokalizacje – pierwsza to teren Międzynarodowego Portu Lotniczego Pyrzowice. W starym terminalu cargo powstaje szpital covidowy. Ma być gotowy pod koniec listopada. W szpitalu znajdzie się ok. 145 łóżek, w tym 10 respiratorowych.

- Wybrana lokalizacja w żaden sposób nie koliduje z podstawową działalnością portu lotniczego i to zarówno w odniesieniu do obsługi pasażerskiej, jak i cargo - czytamy na stronie Węglokoksu.

Druga lokalizacja to Ustroń, w obiekcie administrowanym wcześniej przez Narodowy Fundusz Zdrowia i spełniający wymagania stawiane placówkom medycznym.

- W budowanych przez Węglokoks szpitalach tymczasowych będzie można przyjąć kilkuset pacjentów. Nowoczesne wyposażenie powoli na hospitalizowanie również najcięższych przypadków, wymagających użycia respiratorów - czytamy w komunikacie Węglokoksu.

Oprócz intensywnych prac budowlano montażowych trwa również rekrutacja personelu.

- Czekamy na wszystkich, którzy chcieliby czynnie zaangażować się w walce z pandemią. Jeśli posiadasz wykształcenie medyczne ZGŁOŚ SIĘ DO NAS - apelują przedstawiciele Węglokoksu.

W przypadku zainteresowania ofertą pracy CV należy składać na adres e-mailowy: rekrutacja@weglokoks.com.pl W tytule maila należy wpisać: "SZPITAL TYMCZASOWY".

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.