Wiadomości z Katowic

Nabór do "Katowice Energy Innovation Challenge" przedłużony!

  • Dodano: 2022-05-02 10:15

Nabór do „Katowice Energy Innovation Challenge" został przedłużony. To wyzwanie dla innowacyjnych projektów z całego świata przygotowane przez UN-Habitat i miasto Katowice. Trzy najlepsze projekty wezmą udział w programie akceleracyjnym organizowanym przez Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink oraz w specjalnym pokazie, który odbędzie się podczas Światowego Forum Miejskiego w Katowicach.

Do 9 maja można zgłaszać projekty w wyzwaniu "Katowice Energy Challenge"

Podczas warsztatów powstało wyzwanie polegające na poszukiwaniu rozwiązań w zakresie zarządzania energią oraz transformacji energetycznej. Wszystko na przykładzie Katowic, bo to nasze miasto stanowi case study tego wyzwania. Autorzy 3 najlepszych projektów przyjadą na 11. Sesję Plenarną Światowego Forum Miejskiego, która odbędzie się w czerwcu w Katowicach.

Aplikacja polega jedynie na przygotowaniu pitch decka dotyczącego innowacyjnego pomysłu zgodnie z wytycznymi. Projekty powinny wpisywać się w realizację wyzwań energetycznych ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki Katowic i transformacji, którą przechodzi miasto – szczególnie w dziedzinie energetyki.

Na potrzeby wyzwania została założona specjalna podstrona w serwisie internetowym UN-Habitat. Można tam znaleźć wszystkie szczegóły dotyczące wyzwania energetycznego: TUTAJ.

Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości – 11. edycja WUF

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum) to prestiżowa, międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat. Ma ona służyć rozwojowi obszarów miejskich i osiedli ludzkich. To największe i najważniejsze wydarzenie na świecie poświęcone rozwojowi miast, transformacji i polityce. WUF odbywa się co dwa lata i gości tysiące uczestników, którzy reprezentują przeróżne instytucje, w tym:  rządy, regiony, miasta, organizacje pozarządowe i instytucje finansowe. Ostatnia edycja forum odbyła się w 2020 roku w Abu Zabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Katowice będą gospodarzem jedenastej edycji forum.

Światowe Forum Miejskie w Katowicach odbędzie się w dniach 26-30 czerwca, pod hasłem „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.