Wiadomości z Katowic

Następny etap prac i organizacji ruchu na ul. Grundmanna w Katowicach

  • Dodano: 2023-10-12 08:30, aktualizacja: 2023-10-12 08:36

W piątek 13 października wykonawca połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza wdroży kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu.

Modernizacja Grundmanna i Mickiewicza

W związku z nowym etapem prac i organizacji ruchu przywrócony zostanie ruch na wschodniej jezdni ul. Grundmanna w kierunku DTŚ. Możliwe też będzie skręcenie w ul. Grundmanna z ul. Opolskiej. Jednocześnie na wysokości zajezdni PKM zostaną zawężone obie jezdnie poprzez wyłączenie z ruchu skrajnych prawych pasów. 

Prace i konieczność zmian w organizacji ruchu związane są z budową połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza. Wartość tego zadania to ponad 36 mln zł. Jest to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Oprócz wspomnianego przedłużenia inwestycje obejmują także: przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również