Wiadomości z Katowic

Nielegalne papierosy przechwycone przez śląską KAS. Wartość rynkowa to blisko 430 tys. zł!

  • Dodano: 2024-03-04 11:30

Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli prawie 500 tys. szt. nielegalnych papierosów. Nielegalny towar był przewożony w samochodach oraz przechowywany w mieszkaniu i garażu. Gdyby wyroby trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 650 tys. zł.

KAS przechwyciła nielegalne papierosy w Katowicach

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach udali się na teren jednego z supermarketów w stolicy województwa śląskiego. Na miejscu zainteresowali się zaparkowanym minibusem. Po pewnym czasie na parking przyjechał samochód z dwoma mężczyznami, 54-letnim kierowcą i 63-letnim pasażerem.
Mundurowi przeszukali oba pojazdy. Znaleźli w nich łącznie blisko 21 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyźni mogą przechowywać więcej nielegalnego towaru. 

W wyniku przeszukania mieszkania położonego w powiecie krakowskim i garażu usytuowanego w Mysłowicach, należących do jednego z mężczyzn, mundurowi ujawnili kolejną partię nielegalnego towaru - ponad 3,6 tys. paczek i 8 tys. szt. papierosów luzem. 

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 500 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ok. 430 tys. zł. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 650 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków.  Mężczyznom został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że jeden z podejrzanych jest poszukiwany, w związku z czym, został przekazany do dyspozycji Policji. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód w Katowicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również