Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

#normalniesiePRACUJE

  • Dodano: 2018-07-10 08:45, aktualizacja: 2018-07-10 09:00

Akcja promująca zatrudnienie osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Wicemarszałek Michał Gramatyka włączył się w akcję #normalniesiePRACUJE. Inicjatywa została podjęta przez Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (Centrum DZWONI) w Bytomiu działające w ramach Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Akcja ma pokazać, że normalna praca osób z niepełnosprawnością intelektualną to nic niezwykłego. Organizatorzy chcą dotrzeć do społeczności lokalnych i zwrócić uwagę na wagę sprawy. W ramach kampanii przygotowano cykl wydarzeń typu konferencje, turnieje sportowe czy koncerty.

Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Bytomiu zajmuje się nowatorskim modelem zatrudniania osób z niepełnosprawnością intelektualną na otwartym rynku pracy (gdzie traktowane są tak samo jak osoby pełnosprawne). Obecnie dzięki jego działaniom pracę znalazło i utrzymuje się ponad 100 pracowników – osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Akcję można śledzić na stronie internetowej http://www.normalniesiepracuje.pl/ oraz na FB: facebook.pl/normalniesiepracuje.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.