Wiadomości z Katowic

Nowe radiowozy dla katowickiej policji

  • Dodano: 2023-01-13 07:00, aktualizacja: 2023-01-13 07:10

Dzięki współpracy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach z Urzędem Miasta Katowice, policjanci otrzymali cztery nowoczesne nieoznakowane radiowozy.

Owocna współpraca pomiędzy stronami zapewnia stróżom prawa dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, co ma realny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców stolicy Śląska.

W grudniu policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach otrzymali cztery nowe, nowoczesne, nieoznakowane radiowozy. Zakup samochodów był możliwy dzięki umowie zawartej pomiędzy Policją, Urzędem Miasta Katowice, a także Śląskim Urzędem Wojewódzkim. Nowe samochody trafiły do policjantów z pionu kryminalnego, gdzie wykorzystywane są w codziennej służbie ułatwiając wykrywanie i zatrzymywanie sprawców przestępstw na terenie naszego miasta. Środki przekazane przez Urząd Miasta Katowice wynikały z porozumienia podpisanego przez Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach, Prezydenta Miasta Katowice, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach w maju 2022 r. W ramach tego porozumienia policjanci również zrealizowali prawie 450 służb ponadnormatywnych finansowanych przez Urząd Miasta Katowice w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również