Wiadomości z Katowic

Nowy obiekt sportowy

  • Dodano: 2018-02-19 09:30

​W zdrowym ciele zdrowy duch – idea ta przyświeca kolejnej inwestycji w infrastrukturę sportową w mieście.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. gen Stanisława Maczka w Bogucicach będą mieli  halę sportową, w której będą odbywały się zajęcia wychowania fizycznego, natomiast mieszkańcy dzielnicy zyskają miejsce, gdzie będą mogli aktywnie spędzać czas popołudniami i wieczorami. Urząd Miasta ogłosił właśnie przetarg na budowę hali. Wysoka na 9 metrów – z boiskiem o wymiarach 44 na 24 m – będzie dostosowana do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę.

Celem przedsięwzięcia jest rozbudowa sportowej infrastruktury przyszkolnej, polepszenie warunków kształcenia młodzieży poprzez stworzenie nowoczesnej placówki sportowo-edukacyjnej, urozmaicenie oferty spędzania wolnego czasu dla uczniów oraz mieszkańców dzielnicy – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Hala będzie budynkiem piętrowym, połączonym z tym już istniejącym naziemnym łącznikiem. Szacunkowy koszt budowy wynosi 9,5 mln zł. To, jak hala będzie wyglądała, jest dziełem pracowni projektowej Mens z Poznania. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 15 miesięcy na ukończenie prac.

W środku powstaną trybuny na 260 miejsc siedzących. W części zaplecza znajdzie się hol główny, pomieszczenie portiera, toalety, szatnie z węzłami sanitarnymi, pomieszczenia dla nauczycieli i magazyny sprzętu sportowego. Na piętrze za trybunami powstaną ogólnodostępne toalety oraz ogólnodostępne miejsce rekreacji. Istniejąca sala gimnastyczna zostanie wyremontowana i dalej będzie służyć uczniom.

Przypomnijmy, że to nie jedyna tego typu inwestycja w mieście. Trwa też budowa podobnego obiektu przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Mikołowskiej 131. Ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również