Wiadomości z Katowic

Nowy przewodnik Śląskiej Organizacji Turystycznej - Śląskie. Po zdrowie

  • Dodano: 2020-12-08 06:30, aktualizacja: 2020-12-08 06:48

Nowy przewodnik Śląskiej Organizacji Turystycznej ukazujący miejsca i możliwości regionu służące poprawie zdrowia.

Województwo Śląskie stawia na turystykę zdrowotną, uzdrowiskową i relaksacyjną

Z taką formą wypoczynku i poprawy zdrowia można się zapoznać w opracowanym przez Śląską Organizację Turystyczną przewodniku „Śląskie. Po zdrowie”.

Publikacja pokazuje region pod kątem jego zasobów służących poprawie zdrowia, zachęca do prozdrowotnej aktywności, wykorzystując zasoby w postaci rozwiniętej bazy medycznej, jak i naturalne walory krajobrazowe i kulturowe.

W przewodniku przeczytać można m.in o ośrodkach uzdrowiskowych i rehabilitacyjnych, sposobach powrotu do zdrowia i sprawności fizycznej w okresie rekonwalescencji, szpitalach i klinikach specjalistycznych w województwie śląskim oraz o zdrowej kuchni regionalnej.

Wydawnictwu towarzyszy nowa strona internetowa: pozdrowie.slaskie.travel

„W ten sposób podpowiadamy mieszkańcom i turystom do nas przyjeżdżającym, jaką ofertę nakierowaną na prozdrowotne formy wypoczynku posiada nasz region – mówi Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej

Mogę podkreślić z całą pewnością, że siłą i wizytówką województwa śląskiego jest medycyna. Leczenie obejmuje tu pełen zakres specjalizacji, co ma swoje odzwierciedlenie w rankingach najlepszych polskich szpitali. Dodatkowo bogata baza lecznictwa uzdrowiskowego i turystyczne atrakcje czynią z naszego regionu wspaniałe miejsce dla pacjentów i ich rodzin.”

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.