Wiadomości z Katowic

Nowy rok i nowe, porywające filmy w kinach Helios

  • Dodano: 2024-01-03 08:00, aktualizacja: 2024-01-03 08:54

Rok 2024 już od pierwszych dni przywita kinomanów dawką pozytywnych, filmowych emocji. W nadchodzącym tygodniu na ekranach zadebiutują dwa tytuły dla całej rodziny: „Akademia Pana Kleksa” i „Wyfrunięci”. Ponadto w kinach czekają także niezmiennie uwielbiane cykle oraz seanse specjalne, takie jak Kino Konesera czy Kultura Dostępna.

"Akademia Pana Kleksa"

Wyczekiwaną styczniową premierą jest z pewnością „Akademia Pana Kleksa” – ekranizacja bajki Jana Brzechwy i nowa wersja słynnego filmu z lat 80., na którym wychowało się pokolenie kinomanów. Tym razem tytuł zyska powiew świeżości, dzięki czemu może spodobać się zarówno młodym widzom, jak i starszej widowni. Film z gatunku fantasy opowiada o Adzie, pozornie zwykłej dziewczynce, która trafia do tytułowej Akademii. Poznaje tam świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Szalony pedagog, Ambroży Kleks, pomaga jej rozwinąć swoje umiejętności, jak również pomaga w rozwikłaniu największej rodzinnej tajemnicy. W roli głównej fenomenalny Tomasz Kot, a na ekranach pojawi się także poprzedni odtwórca postaci, Piotr Fronczewski, tym razem już w innej roli.

"Wyfrunięci"

Do kin zawita również nowa animacja – „Wyfrunięci”, za którą stoją twórcy takich przebojów jak „Minionki” czy „Super Mario Bros”. Teraz bohaterami produkcji jest rodzina Mallardów, czyli kaczek osiadłych w Nowej Anglii. Spokojne życie na stawie zaczyna jednak zamieniać się w rutynę, którą pragnie przełamać mama, Pam. Budzi się w niej zew przygody i chce pokazać dzieciom wielki świat. Kiedy w ich okolicy pojawia się migrująca rodzina kaczek z ekscytującymi opowieściami o odległych miejscach, Pam przekonuje męża do wyruszenia w podróż przez Nowy Jork na Jamajkę! Szalony pomysł staje się rzeczywistością, a rodzina zmienia swoje życie dzięki nowemu wyzwaniu! W wybranych kinach film będzie wyświetlany również z ukraińskim dubbingiem.

"Aquaman i zaginione królestwo"

W Heliosie widzowie mogą obejrzeć także inne gorące nowości, do których należy „Aquaman i zaginione królestwo”. Kontynuacja przeboju o podwodnym świecie ukazuje bohatera w krytycznym momencie – nad Atlantydę nadciąga bowiem złowroga siła Czarnej Manty. Aquaman musi zawrzeć sojusz ze swoim przyrodnim bratem, Ormem, aby uniknąć katastrofy. W warszawskim kinie sieci tytuł będzie dostępny w ukraińskiej wersji językowej.

"Wonka"

W niecodzienną rzeczywistość magii przenosi również film „Wonka”, opowiadający o słynnym wytwórcy czekolady, znanym z literatury dla najmłodszych. Młody cukiernik pragnie otworzyć swój pierwszy sklep, jednak napotyka na swojej drodze wiele trudności. Radzi sobie z nimi jednak dzięki swojej pasji, uporowi i czarowi najpyszniejszej czekolady. W niektórych kinach tytuł będzie można obejrzeć także w języku ukraińskim.

"Ferrari"

Natomiast propozycją opartą na faktach jest film biograficzny „Ferrari”, przybliżający najtrudniejsze momenty z życia Enzo Ferrariego. W jednym roku jego problemy zawodowe i osobiste krzyżują się ze sobą, a wytwórnia samochodów Ferrari znajduje się na granicy bankructwa. Bohater decyduje się więc postawić wszystko na jedną kartę i wystawia swoich zawodników do piekielnie trudnego wyścigu, Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na uratowanie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego.

"Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu"

Okres noworoczny to czas, w którym nadal cieszymy się świąteczną aurą. Idealnym muzycznym wydarzeniem jest zatem koncert „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”, który odbędzie się we wszystkich kinach sieci 7 i 10 stycznia. Mistrz walca niezmiennie czaruje publiczność wariacjami na temat muzyki klasycznej, mieszając ją ze standardami rozrywkowymi. Tym razem w repertuarze znajdą się też najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne.

W 2024 roku nie zabraknie cyklicznych projektów filmowych. Sieć Helios zaprasza na nowe seanse z cyklu Kino Konesera, często będące mniej komercyjnymi, lecz wartymi uwagi propozycjami z różnych stron świata. 8 stycznia zostanie wyświetlony dramat „Światłonoc”, ukazujący folklor słowackich gór. Jego bohaterką jest powracająca do rodzinnej wioski kobieta, która zostaje nieufnie przyjęta przez mieszkańców. Okazuje się, że obwiniają ją oni o obudzenie mitycznej czarownicy.

Na ekrany sieci zawita także projekt Kultura Dostępna, w ramach którego widzowie mogą oglądać polskie produkcje w bardzo atrakcyjnych cenach. 4 stycznia odbędzie się projekcja filmu obyczajowego Andrzeja Jakimowskiego, „Uśmiech losu”. Główny bohater przybywa na małą grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Na miejscu okazuje się, że zamiast sporego majątku odziedziczył skromne pole w cieniu wulkanu. W dodatku musi odpracować dług po zmarłym, przy czym poznaje piękną Lenę.


Początek roku to doskonały moment na pozytywną wizytę w kinie! Szczegóły dotyczące wszystkich seansów dostępnych w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kin Helios w całej Polsce.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku - AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Radiowej Agory i Eurozetu).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również