Wiadomości z Katowic

Nowy Wojewoda Śląski wybrany

  • Dodano: 2023-12-21 13:15

W ostatnich dniach nastąpiły duże polityczne zmiany na szczeblu wojewódzkim. Tomasz Szymański, Sekretarz Stanu MSWiA wczoraj, tj. 20.12.2023 r. wręczył nowe powołanie na urząd Wojewody Śląskiego.

Nowym wojewodą został Marek Wójcik

Marek Wójcik, prawnik, były katowicki rady, poseł od kilku kadencji, związany z ugrupowaniem Platformy Obywatelskiej, zastąpił na tym stanowisku Jarosława Wieczorka (ten oficjalnie pełnił urząd do 2.11.2023). 

Kontrkandydatkami na to stanowisko, o których mówiło się mniej lub bardziej oficjalnie, były m.in. wicepremier Elżbieta Bieńkowska i sekretarz Aneta Moczkowska.

Pierwsze zmiany nowego wojewody

Na dzisiejszym spotkaniu prasowym Marek Wójcik poinformował o kolejnych zmianach w urzędzie o planach na najbliższe dni. 

premier odwołał wicewojewodów. Od dziś panowie wojewodowie już nie pełnią swoich obowiązków. 

Nazwiska nowych wicewojewodów poznamy najprawdopodobniej po przerwie świątecznej. Sam wojewoda odwołał natomiast ze stanowiska Dyrektora Generalnego Urzędu, którego ma zastąpić Katarzyna Błaszczyk-Domańska. 

Wojewoda zapowiedział też dalekosiężną współpracę z samorządem - w piątek ma się widzieć z marszałkiem województwa śląskiego, Jakubem Chełstowskim. W planach jest też ścisła kooperacja z powstającym w naszym regionie Ministerstwem Przemysłu. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również