Wiadomości z Katowic

Nowy zbór Świadków Jehowy już działa. Wierni sami go zbudowali!

  • Dodano: 2024-04-10 16:30

Przez ostatni rok na placu budowy nowego gmachu roiło się od ludzi. To była chyba najbardziej “ruchliwa” budowa ostatnich lat. Wierni niemal całkowicie samodzielnie zbudowali swój zbór przy ul. Nadgórników. 

Świadkowie Jehowy w Strefie Kultury

Grupa wyznaniowa miała tu swoje miejsce spotkań od kilku dobrych lat, dokładnie od połowy lat 90’ (1994/1995). Wcześniej istniał tu niewielki zespół budynków, które planowano przebudować już dawno. Kiedy prace w końcu ruszyły, na prawie dwa lata zatrzymała je pandemia. W styczniu tego roku ukończono większość inwestycji. 

Od kilku dni w sąsiedztwie Muzeum Śląskiego, Noho i Pierwszej Dzielnicy dumnie wznosi się nowoczesny, choć stosunkowo niewielki, na tle pobliskich wysokościowców, budynek. To nowa Sala Królestwa, wyposażona w kilka punktów spotkań i parking podziemny na kilkadziesiąt samochodów. 

Budowany przez wiernych

Wierni z całej Polski (a także sporo osób z zagranicy) wspólnie budowali gmach - łącznie ponad 1000 osób, z czego około 70% stanowiły kobiety. Większość nie pracowała nigdy na placu budowy, więc całość nadzorowali przeszkoleni, doświadczeni ludzie. Od wykopania fundamentów, aż po obkładanie budynku klinkierem - w czasie wolnym, w czasie urlopów, wspólną, ciężką pracą. Ludzie, którzy przybyli z daleka, w czasie swojej obecności w Katowicach gościli w prywatnych domach Świadków z naszego regionu. 

Co ciekawe, wspólnota poinformowała w rozmowach z prasą, że podczas prac nie zdarzył się żaden wypadek. Można pozazdrościć zapału, poświęcenia i kultury pracy (obserwowaliśmy budowę przez ostatni rok).


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również