Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

O przemocy w rodzinie z kuratorami

  • Dodano: 2019-03-26 10:30

Wymiana doświadczeń, spostrzeżeń na temat pracy z osobami stosującymi przemoc w rodzinie oraz problemy, z jakimi spotykają się w codziennej służbie, były głównymi punktami spotkania szkoleniowego funkcjonariusza Wydziału Prewencji katowickiej Komendy z kuratorami z Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego Katowice – Wschód.

Odpowiadając na zaproszenie Kierownika I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego Katowice – Wschód, policjant z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach nadkom. Paweł Warchoł, uczestniczył w zajęciach szkoleniowych, zorganizowanych w siedzibie sądu.

Przemoc w rodzinie głównym tematem szkolenia

Głównym tematem szkolenia, które miało charakter warsztatowy, było zjawisko przemocy w rodzinie, jego istota, system pracy z osobami borykającymi się z tym problemem, a także trudności jakie mogą wystąpić w pracy zarówno z osobami stosującymi przemoc jak i z tymi, którzy jej doznają. Zajęcia adresowane były do kuratorów zawodowych. Prócz wiedzy teoretycznej uczestnicy szkolenia mieli okazję podzielić się doświadczeniami dotyczącymi przypadków przemocy, z którymi spotkali się w trakcie swojej codziennej pracy. Podczas spotkania poruszono również występujących trudności i problemów podczas podejmowania wspólnych działań w obszarze przemocy rodzinie. W trakcie szkolenia jego uczestnicy mieli także okazję zapoznać się z mitami i stereotypami na temat przemocy, które wpływają na zachowania sprawców i osób doświadczających przemocy. Szkolenie z całą pewnością nie było ostatnim wspólnie realizowanym projektem. Obie strony wyraziły duże chęć dalszej współpracy zarówno na gruncie szkoleniowym jak i wymiany doświadczeń oraz wspólnego działania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.