Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Parkujmy z głową. Policjanci i strażnicy przeprowadzili kolejną akcję w Katowicach

  • Dodano: 2019-02-22 09:15

Już po raz kolejny katowiccy policjanci wspólnie ze Strażą Miejską, przeprowadzili akcję dotyczącą niewłaściwego parkowania pojazdów na terenie miasta Katowic.

Mundurowi szczególną uwagę zwracali na pozostawianie pojazdów na drogach rowerowych, chodnikach, przejściach dla pieszych, przystankach oraz skrzyżowaniach.

Policjanci sprawdzali jak katowiczanie parkują pojazdy

Katowiccy policjanci dbając o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz reagując na zgłoszenia mieszkańców, przeprowadzili akcję mającą na celu eliminowanie nieprawidłowego parkowania. Pozostawianie pojazdów na przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, przystankach, chodnikach czy drogach rowerowych znacznie wpływa na bezpieczeństwo pieszych czy rowerzystów. Wychodzenie na drogę zza zaparkowanego samochodu bądź manewr omijania na drodze rowerowej, stwarzają zagrożenie na drodze i zmniejszają poczucie bezpieczeństwa wśród innych uczestników ruchu drogowego. Stróże prawa w zależności od stopnia popełnionego wykroczenia pozostawiali na przedniej szybie samochodów informację o popełnionym wykroczeniu w postaci upomnienia bądź też dokumentowali wykroczenia i wzywali do stawiennictwa w komendzie właścicieli pojazdów.

Działania Komendy Miejskiej Policji wraz ze Strażą Miejską w zakresie uporządkowania parkowania w mieście cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony przechodniów – mówi st. sierż. Łukasz Oślizło z katowickiej komendy: “Mam nadzieję, że upomnienia, które otrzymali kierujący, a było ich ponad 60, skłonią kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wyobraźmy sobie dziecko wchodzące na przejście dla pieszych zza zaparkowanego samochodu, każde tego typu zdarzenie drogowe w relacji pieszy - samochód daje niewielką szansę na przeżycie. Parkujmy z głową".

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.