Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Po 22 alkoholu nie kupisz... w centrum

  • Dodano: 2018-04-26 15:00

Prohibicja wkroczy na katowickie ulice? Magistrat planuje wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu (także piwa) w godzinach od 22 do 6. Będzie dotyczyć części lokali.

Zakaz ma obejmować głównie sklepy i punkty handlowe, lokale gastronomiczne takie jak restauracje czy puby mogą odetchnąć. Im obroty skoczą, sklepom spadną... Sprzedaż spod lady raczej się nie opłaci, bo pojawiać się będą kontrole.

Decyzja, jeśli zapadnie (a wiele na to wskazuje) jest pokłosiem wprowadzonej niedawno ustawy, wg której samorządy mają większy wpływ na przyznawanie uprawnień w tej kwestii. Część miast w Polsce już wprowadziła częściowe ograniczenia, zwłaszcza w centrach miast. Co ciekawe, pobliski Bytom planuje podobny zakaz wprowadzić na terenie całego miasta.

Docelowo zakaz ma poprawić wizerunek centrum, ograniczyć częściowo problem, jakim są osoby spożywające alkohol poza miejscami do tego przeznaczonymi. Zmniejszy się też, miejmy nadzieję, liczba ulicznych awantur i akcji policyjnych.

Nie da się jednak ukryć, że wielu osobom się nie spodoba. Już pojawiają się głosy, że na nowo rodzić się będą pijackie meliny i nielegalne rozlewnie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.