Wiadomości z Katowic

Po raz kolejny "Błysnęli dla życia"

  • Dodano: 2018-03-27 09:15

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz katowickimi strażnikami miejskimi, przypominali w ostatnią sobotę o konieczności noszenia odblasków oraz o ich wpływie na poprawę bezpieczeństwa, zwłaszcza pieszych, rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego.

W sobotnie popołudnie w centrum miasta katowiccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz funkcjonariuszami katowickiego WITD po raz kolejny zachęcali do noszenia odblasków. W czasie akcji o nazwie „Błyśnij dla życia” mundurowi przypominali jak istotne jest noszenie odblaski dla zapewnienia bezpieczeństwa niechronionych uczestnikom ruchu drogowego, którymi są m.in. piesi i rowerzyści. Podczas tego wydarzenia była okazja na spotkanie ze „Sznupkiem”, jak się okazuje nie tylko najmłodsi skorzystali z tej możliwości.

Dla odważnych z kolei przygotowany był mały tor przeszkód. Ochotnicy mieli za zadanie pokonać krótki slalomu, jednak utrudnienie polegało na tym, że osoby były wyposażone w tzw. alkogogle – czyli nic innego jak specjalne okulary imitujące przede wszystkim wpływ alkoholu na naszą percepcję i sposób widzenia.

Podobnie jak miało to miejsce podczas wcześniejszych edycji tej akcji, mundurowi rozdawali elementy odblaskowe, przypominając o ich znaczeniu w zapewnieniu widoczności, nie tylko w podczas zmroku alk też w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych jak deszcz czy mgła.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również