Wiadomości z Katowic

Pobiegli Tropem Wilczym [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2020-03-02 11:45

Kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym za nami, kilkadziesiąt osób ruszyło w pięcio- i dziesięciokilometrową trasę alejkami Parku Kościuszki, aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Bieg organizowany jest przez grupę Tropem Wilczym oraz Młodzież Wszechpolską i stanowi formę celebracji Dnia Pamięci Żołnierz Wyklętych, a przy okazji promuje aktywny, zdrowy tryb życia.

Jak czytaliśmy w zapowiedziach:

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Bieg jest częścią ogólnopolskiej serii ,,Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych", w której udział bierze ponad 60 000 ludzi.

Przy okazji zawodów, wspierano również szczytny cel, zbierano środki na leczenie pana Norberta, który zmaga się z glejakiem III stopnia, akcję wpiera też Bank PKO.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w zawodach jako obserwatorzy, nasz fotoreporter był obecny na trasie i przygotował fotorelację z wydarzenia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.