Wiadomości z Katowic

Podsumowanie Akcji Znicz 2021 w województwie śląskim

  • Dodano: 2021-11-03 06:00, aktualizacja: 2021-11-03 06:19

Akcja „Znicz 2021” dobiegła końca. Od 29 października 2021 roku śląscy policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych.

Pomimo bardzo dobrych warunków atmosferycznych odnotowaliśmy wysoką liczbę zdarzeń drogowych i ujawnionych nietrzeźwych kierowców.

Niestety w wypadkach na drogach śmierć poniosły 2 osoby

Funkcjonariusze cały czas czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolują okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.


W trakcie przedłużonego weekendu do dnia wczorajszego, na śląskich drogach życie straciły 2 osoby, a 49 zostało rannych. Odnotowano 28 wypadków i 700 kolizji. Do najtragiczniejszych zdarzeń, czyli wypadków śmiertelnych doszło w Pawłowicach i w Pyskowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż w wypadku w Pawłowicach autobus wycieczkowy jadący w kierunku Katowic, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdami poprzedzającymi, zjechał w lewo przekraczając pas rozdzielający jezdnię i zderzył się czołowo z osobowym volkswagenem. W wyniku tego zdarzenia 1 osoba zginęła, a 5 zostało rannych. Z kolei w miejscowości Pyskowice ze wstępnych ustaleń wynika, że osobowa toyota z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 32-letnia kierująca samochodem osobowym.

W tym roku zatrzymano aż 121 kierujących pod wpływem alkoholu

Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten przebiegł bezpiecznie, bez ofiar śmiertelnych w wypadkach.
Policja dziękuje zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

Pomimo, iż "Znicz" dobiega końca, policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to, czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam, gdzie nie ma latarni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również