Wiadomości z Katowic

Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki"

  • Dodano: 2019-12-10 09:45

Wczoraj przeprowadzono ogólnopolskie działania pt.: „Alkohol i narkotyki”.

Działania były ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu narkotyków. Akcję przeprowadzono również na katowickich drogach. Niestety nie obyło się od ujawnienia nietrzeźwych kierujących.

W poniedziałek 9 grudnia br. od wczesnych godzin porannych do dzisiejszego poranka zostały przeprowadzone ogólnopolskie działania „Alkohol i narkotyki”. W akcji wzięła również katowicka drogówka, której policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących podróżujących ulicami stolicy województwa śląskiego. Niestety nie obyło się od ujawnienia nietrzeźwych kierujących. W efekcie przeprowadzonych kontroli stanu trzeźwości, mundurowi zatrzymali 23 kierujących pod wpływem alkoholu. O dalszym losie ujawnionych sprawców przestępstw prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zdecyduje Sąd, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. W przypadku recydywistów, kara pozbawienia wolności może być zwiększona nawet do 5 lat. Ponadto policjanci ujawnili 3 kierujących, którzy kierowali samochodami pomimo cofniętych uprawnień, grozi im kara do 2 lat. Ujawniono również jednego kierującego, który prowadził pojazd pomimo wydanego zakazu sądowego, w tym przypadku grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Apelujemy o rozwagę !

Pamiętajmy ! Nieodpowiedzialne zachowanie osoby, kierowcy pod wpływem alkoholu może narazić ją oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Wystarczy jedna nieodpowiedzialna decyzja...jedna chwila i Twoje życie zmieni się na zawsze.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.