Wiadomości z Katowic

Podsumowanie działań katowickiej drogówki - Autostradą wolniej = bezpieczniej

  • Dodano: 2022-02-18 07:00, aktualizacja: 2022-02-18 07:06

Policjanci katowickiej drogówki wspólnie z policjantami gliwickiego komisariatu autostradowego prowadzili działania „Autostradą wolniej = bezpieczniej”.

Głównym celem działań było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Aż 65 wykroczeń dotyczących przekroczeń prędkości.

W trakcie działań policjanci na katowickim odcinku autostrady A4 ujawnili aż 65 wykroczeń dotyczących przekroczeń prędkości.

Policjanci katowickiej drogówki w ramach działań „Autostradą wolniej = bezpieczniej” wspólnie z policjantami komisariatu autostradowego w Gliwicach prowadzili pomiary prędkości na katowickim odcinku autostrady A4. Szczególną rolę odegrali policjanci z katowickie grupy SPEED, których głównym zadaniem było przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Policjanci pełnili służbę z wykorzystaniem pojazdów wyposażonych w wideorejestratory.

Kierowcy, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy prędkość rażąco przekraczali, ponieśli konsekwencje prawne. W trakcie działań policjanci ujawnili aż 65 przekroczeń dozwolonej prędkości. W związku z powyższym mundurowi na kierujących nałożyli 59 mandatów karnych i 6 pouczeń.

Jak potrzebne są działania ukierunkowane na kontrole prędkości, pokazuje analiza zdarzeń drogowych. Od początku 2022 roku na terenie Katowic doszło do 492 kolizji i 8 wypadków drogowych. Jest to o 266 zdarzeń drogowych mniej niż w zeszłym roku za ten sam okres. Niewątpliwie na spadek liczby zdarzeń drogowych miały wpływ kontrole prędkości. Tylko od początku stycznia 2022 policjanci katowickiej drogówki ujawnili 3591 przekroczeń prędkości.

Policja przypomina, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie pieszym i rowerzystom. Katowiccy policjanci apelują o przestrzeganie nie tylko dozwolonych limitów prędkości, ale dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

Podsumowanie działań katowickiej drogówki - Autostradą wolniej = bezpieczniej

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.