Wiadomości z Katowic

Podsumowanie działań "Prędkość" w Katowicach. Policjanci ujawnili 160 wykroczeń!

  • Dodano: 2023-08-16 08:15, aktualizacja: 2023-08-16 13:19

Policjanci katowickiej drogówki wzięli udział w ogólnopolskich działaniach „Prędkość”. Głównym ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W trakcie działań policjanci ujawnili ponad 160 przekroczeń dozwolonej prędkości.

Wyniki policyjnej akcji w Katowicach

W piątek na terenie całego kraju policjanci drogówki prowadzili działania „Prędkość”. Działania mundurowych skupiały się na poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez wzmożone kontrole prędkości. Katowicka drogówka już od wczesnych godzin rannych kontrolowała kierujących w miejscach, gdzie najczęściej przekraczają prędkość.

Policjanci w czasie akcji wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideo rejestratory. W działaniach udział wzięli również policjanci katowickiej grupy SPEED. Mundurowi oprócz sprawdzania prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali również ich stan trzeźwości, a także zwracali uwagę na stan techniczny i wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Podczas działań na terenie Katowic policjanci ujawnili aż 167 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. W dwóch przypadkach, kierujący nie posiadali uprawnień do kierowania. Zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych z uwagi na stan techniczny pojazdów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również