Wiadomości z Katowic

Podziękowania za odzyskany samochód i areszt za jego kradzież

  • Dodano: 2021-05-18 07:45, aktualizacja: 2021-05-18 08:31

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla policjantów zwalczających przestępczość samochodową za odzyskanie skradzionego saaba. W sprawie zostały zatrzymane trzy osoby. Dwie z nich osadzono już w zakładach penitencjarnych. Podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
 

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową z katowickiej komendy miejskiej zatrzymali 3 osoby w sprawie kradzieży osobowego saaba. Do zdarzenia doszło na Ligocie, gdzie sprawca ukradł samochód o wartości 25 tysięcy złotych wraz z dowodem rejestracyjnym oraz polisą ubezpieczeniową. Z policyjnych ustaleń wynika, że 35-letni mężczyzna ukradł auto, a następnie wspólnie z 25-letnią kobietą i 40-letnim mężczyzną zażądali od właściciela gotówki za jego zwrot. Samochód ukryli w jednym z garaży na terenie Katowic. W trakcie zatrzymania u kobiety policjanci znaleźli narkotyki. Badanie wskazało, że z zabezpieczonego proszku można było przygotować 150 porcji dilerskich amfetaminy. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.  Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec starszego z mężczyzny dwumiesięcznny areszt. Młodszy od razu trafił do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany do obycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. 35-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia, pozostałym podejrzanym do lat 8.

Za odzyskanie skradzionego samochodu i szybkie zatrzymanie sprawców, na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla policjantów zwalczających przestępczość samochodową. Po zanonimizowaniu danych publikujemy treść podziękowania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.