Wiadomości z Katowic

Podziękowano śląskim strażakom za zaangażowanie w akcji w Siemianowicach Śląskich

  • Dodano: 2024-05-24 09:45

22 maja br. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której Wojewoda Śląski Pan Marek Wójcik i Śląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Wojciech Kruczek wręczyli listy z podziękowaniami grupie strażaków z jednostek organizacyjnych PSP woj. śląskiego, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem podczas akcji gaszenia pożaru składowiska odpadów chemicznych w Siemianowicach Śląskich.

626 strażaków w trudnej akcji gaśniczej

Śląski Komendant Wojewódzki PSP przywitał zaproszonych gości i wyróżnionych funkcjonariuszy słowami: 

- Spotykamy się, aby wręczyć podziękowania strażakom, którzy brali udział w szczególności w pierwszej fazie akcji oraz wyróżnili się w kolejnych dniach, dowodząc działaniami podczas pożaru, do którego doszło 10 maja, i który trwał przez 7 dni, aż do 17 maja. Łącznie uczestniczyło w nim 626 strażaków. Obecnie są jeszcze prowadzone działania pod kątem ekologicznym. 

Następnie głos zabrał Wojewoda Śląski Pan Marek Wójcik, który w swoim wystąpieniu podziękował za zaangażowanie w akcję gaszenia pożaru oraz za wszystkie podjęte działania związane z ochroną środowiska

- W mojej ocenie akcja gaśnicza przeprowadzona była w sposób wzorcowy. Pożar, który był trudnym pożarem został ugaszony bardzo szybko - powiedział Wojewoda Śląski.

Obecny na uroczystości Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Wiesław Leśniakiewicz, zwracając się do zebranych podkreślił:

 - Nie mam wątpliwości, że cała siła działań ratowniczych, polega na dobrze zorganizowanej akcji. Stanęliście Państwo na wysokości zadania, wypełniając wszystkie powinności, które stoją po stronie Straży Pożarnej, ale również całego systemu zarządzania. Dziękuję Wam za całokształt działań, nie tylko za te w Siemianowicach, za zaangażowanie i współpracę.

Słowa uznania i podziękowań skierował również zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Józef Galica:

- Całe kierownictwo Komendy Głównej PSP chciało Wam podziękować za tę akcję. Wykorzystaliście w niej w zasadzie wszystkie dostępne techniki, jakimi dysponowała PSP. Myślę, że daliście z siebie wszystko, zadziałała koordynacja, zarządzanie kryzysowe, każdy by sobie życzył zawsze tak zorganizowanych akcji.

- W przyszłym roku będziemy obchodzić 30-lecie powstania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, którego efekty było tutaj widać, bo w działania były zaangażowane siły nie tylko z tego województwa ale też spoza. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję.

W uroczystej zbiórce w Komendzie Wojewódzkiej PSP uczestniczyli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Wiesław Leśniakiewicz, Wojewoda Śląski Pan Marek Wójcik, Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Józef Galica, Zastęcpcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP: st. bryg. Damian Legierski, st. bryg. Arkadiusz Krzemiński i st. bryg. Roman Klecha oraz Śląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Pani Agata Bucko- Serafin wraz z zastępcą i Dyrektor Wydziały Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Grzegorz Mucha.

Odprawa

Po uroczystości odbyła się odprawa z udziałem kierownictwa Komendy Wojewódzkiej, zaproszonych gości i wyróżnionych funkcjonariuszy, na której zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Damian Legierski omówił przebieg akcji gaśniczej podczas pożaru składowiska odpadów chemicznych w Siemianowicach Śląskich.
Na zakończenie zaproszeni goście zapoznali się z funkcjonowaniem nowego Stanowiska Kierowania Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. 

Podziękowano śląskim strażakom za zaangażowanie w akcji w Siemianowicach Śląskich

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również