Wiadomości z Katowic

Policja szuka pokrzywdzonych, którzy padli ofiarą oszusta

  • Dodano: 2018-04-30 08:30, aktualizacja: 2018-04-30 08:41

Policjanci zwalczający cyberprzestępczość z KWP w Katowicach zatrzymali, przy współpracy z działami bezpieczeństwa dwóch portali aukcyjnych, oszusta internetowego.

Wstępnie ustalono, że 34-latek oszukał przynajmniej 70 osób, które wpłaciły mu zaliczki w łącznej kwocie przeszło 100 tys. zł na zakup samochodów, których nigdy nie miał. Wszystkie osoby, które zostały pokrzywdzone przez oszusta przy zakupie aut za pośrednictwem internetu proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Postępowanie prowadzą funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą.

Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, współpracując z działami bezpieczeństwa portali internetowych, zatrzymali w Katowicach 34-letniego oszusta. Śledczy wstępnie ustalili, że mieszkaniec województwa świętokrzyskiego od lipca ubiegłego roku do chwili zatrzymania wyłudził od przeszło 70 osób blisko 100 tys. zł zaliczek na zakup samochodów, których nigdy nie posiadał. Mężczyzna na internetowych portalach ogłoszeniowych wystawiał ogłoszenia o chęci sprzedaży różnych samochodów w atrakcyjnych cenach. Osoby zainteresowane, aby zarezerwować sobie auto, wpłacały zaliczki, najczęściej 10% wartości, po czym kontakt z rzekomym sprzedawcą się urywał. Śledczy sprawdzili, że 34-latek był również poszukiwany na podstawie 18 zarządzeń sądów z całej Polski, które wydały za nim nakazy doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego celem odbycia kary więzienia za podobne przestępstwa.

Prowadzący sprawę policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ustalają obecnie pozostałe oszukane osoby i kwotę wpłaconych przez nich pieniędzy. Wszystkie osoby, które zostały oszukane przez oszusta tj. wpłaciły zaliczkę na zakup samochodów proszone są o kontakt  z katowickimi policjantami zajmującymi się zwalczaniem przestęczości gospodarczej pod nr tel. 32 200 24 2300 (sekretariat) lub 32 200 2355 (referent sprawy).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również