Wiadomości z Katowic

Policjanci dbają o bezpieczeństwo uchodźców

  • Dodano: 2022-03-24 11:15

Śląscy policjanci codziennie czuwają nad bezpieczeństwem obywateli Ukrainy. Przebywający w dworcach i punktach recepcyjnych uchodźcy mogą spokojnie oczekiwać na swoją podróż. Służyć i chronić - takie hasło przyświeca mundurowym w codziennej służbie.

Od ponad miesiąca uchodźcy przybywają do naszego kraju ze strachu przed wojną w swojej ojczyźnie

Obywatele Ukrainy są również w Katowicach, gdzie na dworcu oraz w Instytucji Kultury mogą uzyskać kompleksową pomoc i niezbędne informacje, a także wsparcie materialne. Do 22 marca z noclegu oferowanego przez Instytucje Kultury im. Krystyny Bochenek  skorzystało już ponad 4500 osób. Przez całą dobę nad bezpieczeństwem tych miejsc i osób w nich przebywających czuwają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oraz  katowickiego Oddziału Prewencji.

Mundurowi dbają o to, aby nie doszło do żadnego przestępstwa na szkodę uchodźców i naszych obywateli, a zaistniałe incydenty i problemy szybko rozwiązują. Podstawą skutecznego niesienia pomocy i zapewnienia bezpieczeństwa jest współpraca służb mundurowych i ratowniczych.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Wełnowiec City

    Jestem z nas wszystkich dumna,że mimo kłopotów potrafimy się zjednoczyć i pomagać bezinteresownie.Nasz niezawodne Służby spełniają swoją funkcje doskonale,życzyłabym sobie aby i dla nas też tacy byli zawsze i wszędzie...

  • zomo alert

    Znaczy się że wypisują im mandaty za brak maseczki?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również