Wiadomości z Katowic

Policjanci i strażnicy z Katowic przypominają o bezpieczeństwie nad wodą

  • Dodano: 2019-07-05 08:15, aktualizacja: 2019-07-04 10:16

Choć wakacje się dopiero rozpoczęły, to już można mówić o tym, że będą one należały do jednych z najtragiczniejszych jeśli chodzi o liczbę utonięć.

Ostatnie tygodnie to przerażający bilans, a przed nami kolejne upalne dni, które będą sprzyjać kąpielom w akwenach wodnych. W związku z tym apelujemy o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich możliwości.

Pamiętajmy, że o nasze bezpieczeństwo musimy zadbać przede wszystkim sami

Z takim przesłaniem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pojawili się na terenie kąpieliska w Dolinie 3 - Stawów, gdzie ratownicy wodni czuwają codziennie nad bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą.

Osoby które nie stosowały się do zakazu kąpieli zamiast mandatu otrzymały “Mandat zaufania” skłaniający do refleksji nad postawą nad wodą, natomiast osoby przestrzegające przepisów mogły liczyć na “order uznania” za postawę godną naśladowania przez innych uczestników letniego wypoczynku. Pamiętajmy aby przestrzegać regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Wybierajmy tylko te kąpieliska na których nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Bezwzględnie stosujmy się do ich uwag i zaleceń. Pamiętajmy że nasze dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod naszą opieką. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy kąpiel po spożyciu alkoholu, brawura i przecenianie własnych umiejętności. Dlatego też pod żadnym pozorem nie powinniśmy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.

Działania prowadzone były wspólnie z katowicką Strażą Miejską

W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" funkcjonariusze prócz przypominania zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, rozdawali informatory na temat bezpiecznego wypoczynku. Dodatkowo zachęcali do wzięcia udziału w konkursie filmowym "PrzeWodnik".

Jeśli zauważymy niebezpieczną sytuację nad wodą, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112. Właściwa reakcja może uratować komuś życie. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.