Wiadomości z Katowic

Policjanci uczcili poległych górników podczas 42. rocznicy pacyfikacji kopalni "Wujek"

  • Dodano: 2023-12-18 08:15, aktualizacja: 2023-12-18 08:25

Mija 42. rocznica tragicznych wydarzeń, do jakich doszło w katowickiej kopalni "Wujek". W trakcie uroczystości upamiętniającej to wydarzenie nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych, w tym Policji, którą reprezentowali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach mł. insp. dr Artur Orman. Całość dzisiejszej uroczystości zabezpieczali śląscy policjanci.

42. rocznica pacyfikacji kopalni "Wujek"

Od tragicznych wydarzeń w kopalni „Wujek” w czasie stanu wojennego mija już 42 lata. Obchody upamiętniające tę rocznicę rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Pięknej w Katowicach. Po niej zebrani przeszli pod pomnik poległych 9 górników z „Wujka”. Po Apelu Poległych i salwie honorowej, oddanej przez Kompanię Reprezentacyjną Wojska Polskiego, rodziny górników, którzy stracili życie, złożyły kwiaty.

Wśród oddających hołd „9 z Wujka” znalazły się liczne delegacje reprezentujące władze rządowe i samorządowe, organizacje związkowe i inne instytucje. Nie zabrakło również delegacji mundurowych. Policję reprezentowali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach mł. insp. dr Artur Orman. Dbając o bezpieczeństwo uczestników uroczystości, całość obchodów zabezpieczali śląscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również